چگونگی برگزاری نمایش انتخابات ۹۸ مجلس برای اپوزیسیون به علامت سئوال تبدیل شده است، چرا که، رژیم برای نشان دادن مشروعیت خود به جهانیان نیازمند حضور گسترده مردم در انتخابات است، و لی با شرایطی که در سال جاری ، از جمله سرکوب وحشیانه آبان ماه ، کشته شدن شرکت کنندگان در مراسم خاک سپاری سلیمانی، سرنگونی هواپیمای اکراینی با موشک های پدافند هوائی سپاه پاسداران و کشته شدن کلیه مسافر ان و سرنشینان آن، و از همه بدتر، فشار اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا بر مردم محروم پیش آمده حکومت با کدام وسیله می خواهد مردم را پای صندوق های اخذ رای بکشاند.

منطق متعارف حکم می کند، جمهوری اسلامی در وضعیتی که از همه طرف تحت فشار است، کاندیدا طیف های بیشتری را تائید صلاحیت بکند تا هواداران آنها متمایل به آمدن در پای صندوق های رای شوند. اما در همین فضای تنش آلود بین حکومت و مردم، همچنین بین حکومت با جهانیان ، شورای نگهبان نه تنها کاندیداهای جدید غیر اصول گرا را رد صلاحیت ، که ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس فعلی را هم احراز صلاحیت نمی کند. بطوریکه فریاد روحانی و لاریجانی را در می آورد، که شورای نگهبان ترمز را کنده و انداخته دور، یکی بیاد شورای نگهبان را متوقف کند، که در غیر اینصورت، به در و دیوار می زند. و در پاسخ سخن گوی مودب شورا می گوید، بعضی ها وقتی فک و فامیلشان رد صلاحیت می شوند، جیغ بنفش می کشند که آزادی و عدالت بر باد رفت، اما این آقایان باید بدانند، نظر شورای نگهبان ، غیرقابل تغییر و همین است که اعلام شده . ولاغیر . با توجه به نکات ذکر شده، برنامه جمهور اسلامی برای نمایش انتخابات مجلس در اسفند ۹۸ چیست؟

جمهوری اسلامی بخوبی می داند در شهرهای کوچک همیشه گروه های مختلفی هستند که از دوره هخامنشیان با هم رقابت و منازعه دارند، هر گروه برای خودش مسجد، حسینیه، و تیم فوتبال دارد و در مسابقات و نمایش های مذهبی و سنتی ، سعی می کند روی طرف دیگر را کم کند.

جمهوری اسلامی بمنظور بهره برداری از اختلافات محلی و قومی در شهرهای کوچک از هر طرف صلاحیت یک کاندیدا را تائید می کند، و بقیه را می سپارد به جنگ حیدری، نعمتی مردم. قبیله هر کاندیدا، قوه ابتکار خود را بکار انداخته و کوشش می کند تا نظر مردم بیشتری را به کاندیدای خود جلب کنند.   اگر گروه مقابل شان به مردم چلوکباب کوبیده بدهد، آنها چلوکباب برگ می دهند، و این رقابت در هر نوبت انتخابات مجلس به رکورد جدیدی می رسد. و این همان چیزی است که جمهوری اسلامی می خواهد، مهم نیست مردم به کی رای بدهند، چون کاندیداهای تائید صلاحیت شده از فیلترهای مختلف گذشته و فرقی با هم ندارند. آنچه حاکمیت بدنبال آن هست، حضور هرچه بیشتر مردم پای صندوق های اخذ رای می باشد.

داستان در شهرهای بزرگ متفاوت است، و خبری از جنگ های حیدری، نعمتی نیست، پس جمهوری اسلامی باید راه دیگری پیدا کند. و اینجاست که به نبوغ صحنه گردانان انتخابات نیاز است، وظیفه داغ کنند گان تنور انتخابات، ابتدا باید وضعیت موجود را مطالعه و بر حسب شرایط زمان مربوطه سناریویی تدارک دیده و پس از تصویب توسط بزرگان حکومت، و نهایی کردن سوژه، بازیگران باید داستان نمایشنامه را برحسب نقشی که به آنها واگذار شده بازی کنند. اینکه چه کسی در انتخابات رای بیشتری می آورد، اهمیتی ندارد، چون حاکمیت به با زندگان انتخابات، مشاغل و مناصب نان و آب دار دیگری می دهد تا بتوانند، بر سر سفره جمهوری اسلامی سهم خود را دریافت کنند.

سناریوی اول:

شورای نگهبان صلاحیت تعداد زیادی از گروه های مثلا اصلاح طلب و سازندگی را رد می کند. صدای رئیس جمهور وقت بلند می شود، با این راهی که شورای نگهبان می رود، چیزی از جمهوری نظام باقی نمی ماند، کم کم اگر کسی بخواهد از انتخابات با سلیقه های مختلف دفاع کند، باید منتظر شکایت و زندان باشد، اگر انتخابات بخواهد بر این سیاق انجام شود، همان بهتر که مثل دوران آن پدر و پسر ، انتصابات باشد،

یک نکته مهم است و آن اینکه به مردم دروغ نگوییم. این دروغ آشکار خواهد شد، امروز نباشد، فردا آشکار خواهد شد. در امانت مردم خیانت نکنیم که اگر امروز آشکار نشود، فردا آشکار خواهد شد. ما باید با راست گویی با مردم سخن بگوییم.

نکته دوم اینکه انتخابات بدون رقابت امکان‌ پذیر نیست. انتخابات یعنی بین چند چیز یک چیز را بر گزینید. اگر ما یک چیز جلوی مردم بگذاریم و بگوییم باید این را انتخاب کنید، این دیگر انتخاب نیست. اصلا انتخابات آزاد که ما می ‌گوییم مگر اینکه این قید توضیحی باشد والا انتخابات غیر آزاد معنی ندارد و انتخاب نیست. اگر انتخابات به معنای واقعی کلمه بود یعنی در آن رقابت است،‌رقابت سالم. همه ما باید شرایط این رقابت را فراهم کنیم.

معیار صلاحیت و عدم صلاحیت در چارچوب قانون بر مبنای گزارش مراجع قانونی است نه چیز دیگر. شایعات؛ به هیچ وجه در انتخابات به شایعات و اتهامات نمی‌توانیم توجه کنیم. اتهامات باید در یک دادگاه صالح برود و بحث شود و خود متهم و وکیل دفاع کند رای داده شود ما که قاضی نیستیم. نمی ‌دانم صلاحیت سنج هم همراه‌ مان نیست.

انتخابات به یک معنا مبنای مشروعیت، نه تنها سیاسی، حتی مشروعیت دینی. مشروعیت دینی هم یک بخش ‌اش با رای و نظر مردم است. خیلی مهم است رأی مردم. قبل از اینکه غرب بگوید رای و صندوق رای، قرآن به ما امر به شورا کرده است. مبنای ما نظر مردم است. بنابراین کاری کنیم که در این انتخابات عدالت اجرا شود، هیچ جا هم سوءظن بوجود نیاید. صندوق اگر می ‌گذارید یک صندوق پلاستیکی شفاف باشد که همه رأی را ببینند. معنا ندارد مقوا و چسب دور آن بزنیم. یک صندوقی باشد که همه ببینند. من رای خود را ببینم که داخل صندوق می‌افتد.

رئیس مجلس جمهوری اسلامی در نطق پیش از دستور خود از اعضای شورای نگهبان که وظیفه بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس را برعهده دارند، خواسته تا در بررسی خود به گونه‌ ای عمل نکنند که “حقوق افراد نادیده گرفته شود”.

وی همچنین از استناد به “گزارش‌ های” به غیر از مراجع چهارگانه در رد صلاحیت‌ ها انتقاد کرد و گفت: “براساس قانون، نظرات مرجع چهارگانه می‌ تواند ملاک باشد و گزارش‌ های غیر از این مسیر می‌ تواند از جانب افراد و با اغراض خاصی ارائه شود و تشخیص صحت آن نیازمند زمان است که در این مقطع کوتاه عملی نیست، ولی می ‌تواند فضای قضاوت را مشوش کند”.

لاریجانی گفت: “تردیدی نیست که اگر محکمه‌ ای در مورد فساد در پرونده کسی چه مالی و چه غیر از آن نظر داده باشد، همگان تابع آن خواهند بود، اما اگر صرف گزارش از مرجعی باشد باید اتقان آن را بررسی کرد تا گزارش اولیه و خامی نباشد و با آبروی افراد بازی نشود”.

رئیس مجلس ایران همچنین نسبت به رد صلاحیت نمایندگان بعلت “عدم التزام عملی به نظام” نیز انتقاد کرده و گفت: “بنده که با برخی آقایان چهار سال، با برخی هشت سال و با بعضی ۱۲ سال همکاری روزانه داشتم عدم التزام عملی به نظام را در اکثر قریب به اتفاق نمایندگان تایید نمی‌کنم.”

دو رئیس قوای مجریه و مقننه، بسراغ رئیس قوه قضائیه رفته و هر سه به اتفاق خدمت  رهبر انقلاب می رسند، و تائید صلاحیت بخشی از کسانی را که شورای نگهبان صلاحیت آنها را نتوانسته احراز کند را درخواست می کنند. و رهبر انقلاب با پادرمیانی روسای سه قوه از اختیارات حکم حکومتی خود استفاده کرده و به تعدادی از رد صلاحیت شدگان بی خطر اجازه می دهد تا در انتخابات مجلس شرکت کنند.

روسای سه قوه، پیروزی بزرگ در بر کرسی نشاندن حق را در بوق و کرنا گذاشته و شعار می دهند که ای قوم مسلمان بشتابید تا کسانی که با ارفاق تائید صلاحیت شده اند بتوانند، بر عناصر اصول گرا پیروز و وارد مجلس شوند. تاخیر در حضور پای صندوق های رای، موجب پشیمانی است.

سنا ریوی دوم:

این سناریو در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ پیاده شد و با اعتراض دو نفر از کاندیدا ها به شر کشیده شد. و لذا از تجربه آن انتخابات دانستند، که سناریو را ابتدا در انتخابات مجلس آزمایش کنند و در صورت موفقیت آمیز بودن در انتخابات ریاست جمهوری به مورد اجرا بگذارند.

با اتمام زمان انتخابات، در شهرهای کوچک، در فرمانداری ها تجمیع آراء صندوق ها در یک صورتجلسه نوشته و برای اتاق تجمیع انتخابات در وازرت کشور ایمیل می شود. نتایج انتخاب نماینده ها در شهرهای کوچک سریعا اعلام می شود، و معمولا از درصد بالای رای دهنده هم برخوردار است.

در شهرهای بزرگ مثل تهران، مشهد، تبریز، شیراز، کرمانشاه، و غیره ، ابتدا صورتجلسه های دریافتی از مراکز رای گیری را بایگانی کرده و بعد با توجه به گزارش اداره سجل احوال، که تعداد افراد واجد شرایط رای دادن را گزارش کرده، حدود ۷۰% تا ۷۵%  تعداد افراد واجد شرایط را به نسبت برای کاندیداهائی که قرار است برای نمایندگی برگزیده شوند، تقسیم و فهرست نهائی نمایندگان به اطلاع عموم می رسد.

در سناریوی دوم هم جمهوریت نظام که برگزاری انتخابات است اجرا شده و هم آنچه که می خواهند از صندوق بیرون می آورند.

سناریوی سوم:

در سناریوی سوم ترکیبی از سناریوی اول و دوم پیاده می شود، لذا هم اصلاح طلبان راضی، و هم اصول گرایان راضی، و از همه مهمتر رهبر خیالش آسوده خواهد بود که مجلسی مطیع و گوش بفزمان یکدست را دارد.

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)