گوگل به کسانی که بتوانند برنامه های سوءاستفاده کننده از اطلاعات کاربران را گزارش دهند، جایزه می دهد!

در پی افزایش سوءاستفاده ها و کلاهبرداری های مشاهده شده با بد افزار های موجود در گوگل پلی، در اواخر ماه قبل، این شرکت برای افزایش امنیت اپلیکیشن های موبایل و افزونه های کروم اعلام کرد، به افرادی که این قبیل برنامه ها را تشخیص داده و گزارش می کنند، جایزه خواهد داد.

این پروژه شامل دو بخش است. بخش اول پروژه پرداخت جایزه به توسعه دهندگان برای حفظ امنیت سات که در آن گوگل به محققان و هکر هایی که بتوانند مدارک واضح و درستی از سوءاستفاده اطلاعات توسط اپلیکیشن ها و افزونه ها ارائه دهند، جایزه خواهد داد. در بخش دوم این پروژه که مکمل بخش اول و اعطای جایزه به دلیل امنیت مقبول برنامه ها است، گوگل قصد دارد که به توسعه دهندگان در رفع ایرادات و نقطه ضعف های برنامه های خود کمک کند.

هدف گوگل در این برنامه اجتناب از کلاهبرداری هایی مثل ماجرای Cambridge Analytica است که منجر به پرداخت جریمه ۵ بیلیون دلاری این شرکت گردید، می باشد. در این ماجرا گوگل در تشخیص سوءاستفاده از اطلاعات کاربران، بدون اجازه آنها، عملکرد بسیار ضعیفی داشت.

به گفته این شرکت “در صورتی که گزارش سوءاستفاده تایید شود، آن برنامه یا افزونه از بین برنامه ها حذف خواهد شد”.

هنوز رقم دقیق جایزه مشخص نشده ولی این طور که معلوم است بیشترین رقم برای جایزه ۵۰۰۰۰ دلار خواهد بود که به نسبت سطح تاثیر برنامه تغییر می کند.

طبق بخش دوم این پروژه، شرکت گوگل به توسعه دهندگانی که اپلیکیشن هایشان بیش از ۱۰۰ ملیون بار دانلود شده، کمک خواهد کرد تا ایرادات موجود در برنامه های خود را رفع کنند.

امیدواریم که این دو پروژه بتواند برای افزایش امنیت برنامه های موجود در گوگل پلی به این شرکت کمک کند.

 

 

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)