کاظم #صدیقی، “امام‌جمعه” منصوب خامنه‌ای می‌گوید که «اگر تمام اسباب زندگی رهبر انقلاب را جمع بکنید حتی به‌اندازه بار یک وانت هم نخواهد شد». صدیقی و همه پیروان “ولایت” در مورد ثروت خامنه‌ای و اموالی که زیر دست او است و از مالیات معاف، دروغ می‌گویند. اساسا در جامعه‌ای که تحقیق در مورد شفافیت اقتصادی حاکمان ناشدنی است و عواقب بدی برای محقق دارد سخن‌گفتن از وضعیت اقتصادی سران حکومت ناشدنی است.

در ۲۱ آبان ۱۳۹۲ خبرگزاری «رویترز» گزارشی از «ستاد اجرایی فرمان امام»، یکی از مهم‌ترین نهادهای زیر نظر خامنه‌ای را منتشر کرد و در آن با بررسی بیانیه‌های رسمی، دارایی‌های این ستاد را بیش از ۹۵ میلیارد دلار تخمین زد.

پل جرج کلبنیکوف، روزنامه‌نگار آمریکایی روسی‌تبار و سردبیر شعبه‌ی #روسیه‌ نشریه‌ی «فوربس»-Forbes- که مدت ده سال برای این نشریه کار می‌کرد و در سال ۲۰۰۴ در سن ۴۱سالگی در #مسکو به قتل رسید، مقاله‌ای دارد به نام «آخوندهای میلیونر ایران» که یک سال پیش از قتل این روزنامه‌نگار منتشر شد.

این روزنامه‌نگار در بخشی از مقاله خود می‌نویسد: «در حالی که بیش از ۹ درصد نفت دنیا و ۱۵ در صد گاز طبیعی جهان در ایران قرار دارد، ایران باید کشوری ثروتمند باشد، اما درآمد سرانه هفت درصد کمتر از مقدار آن قبل از انقلاب است. حجم سرمایه‌های منتقل‌شده از ایران به #دبی و مناطق امن اقتصادی در حدود سه میلیارد دلار در سال است.»

پل کلبنیکوف در این مقاله به زندگی اقتصادی رفسنجانی‌ها، عسگراولادی‌ها، رفیق‌دوست، واعظ‌طبسی‌ها و .. می‌پردازد و به منابع مالی و اقتصادی و ثروت‌های افسانه‌ای خانواده‌های وابسته به رفسنجانی، واعظ طبسی و دیگران اشاره می‌کند. یادمان نرفته که رفسنجانی هم می‌گفت که در یک خانه استیجاری زندگی می‌کند و همسرش برای امرار معاش خیاطی می‌کند.

«کلبنیکوف» در شامگاه جمعه نهم ژوییه ۲۰۰۴ پس از خروج از دفتر مجله، از سوی اتومبیل در حال حرکتی مورد اصابت چهار گلوله قرار گرفت و در بیمارستان درگذشت

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com