سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۸: گلرخ ابراهیمی ایرایی، فعال مدنی که چندی پیش از زندان آزاد شده بود مجددا توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، شنبه ۱۸ آبان ماه، ماموران امنیتی گلرخ ابراهیمی ایرایی را در منزل شخصی‌اش در تهران بازداشت کردند.

گلرخ ابراهیمی که پس از حدود سه سال زندان، روز دوشنبه ۱۹ فرودین ماه سال جاری با قرار وثیقه ۶۰ میلیون تومانی آزاد شده بود، اخیرا کمپینی برای آزادی همسر زندانی خود، آرش صادقی در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا که نخستین بار این خبر را منتشر کرد، بازداشت گلرخ ابراهیمی با حضور حدود ۱۰ مامور امنیتی مرد و بدون ارائه حکم بازداشت صورت گرفته است.

گلرخ ابراهیمی و یک فعال حقوق بشر دیگر به نام آتنا دایمی، تیر ماه سال جاری از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب هریک به اتهام «اهانت به بنیانگذار و رهبر جمهوری اسلامی» به دو سال و یک ماه زندان و برای «تبلیغ علیه نظام» به یک سال و نیم زندان محکوم شدند.

در آن زمان یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفته بود: «پرونده آتنا و گلرخ از روز اعتراض ایشان به اعدام زانیار و لقمان مرادی و رامین حسین‌پناهی باز شد. آنها در آن زمان در زندان اوین بودند و ضمن اعتراض، در سالن ملاقات به یاد این سه جوان اعدام شده سرود خواندند».

خواندن این سرود برای آتنا دایمی و گلرخ ابراهیمی مصداق «اهانت به بنیانگذار و رهبر جمهوری اسلامی» تشخیص داده شد و نامه‌های ایشان که از زندان نوشته بودند و در رسانه‌های حقوق بشری منتشر شده بود، مصداق «تبلیغ علیه نظام» تلقی شده است.

آرش صادقی، همسر گلرخ ابراهیمی در زندان رجایی شهر کرج به سرطان «کندرو سارکوم» مبتلا شده و از خدمات درمانی مناسب محروم است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com