ماف نیوز: جمال گودرزی شهروند بازداشت‌شده از اهالی کامیاران با تودیع وثیقه آزاد شد. همزمان رضا احمدی از اهالی پیرانشهر جهت بازجویی به بازداشتگاه سپاه پاسداران در ارومیه منتقل شده است. در سنندج هم یک شهروند به نام گوران خدامرادی توسط نیروهای همین ارگان بازداشت شده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، “جمال گودرزی” ۳۶ ساله فرزند عبدالله از اهالی روستای “چروسانه” از توابع شهرستان کامیاران با تودیع وثیقه‌ی ۳۰۰ میلیون تومانی موقتا از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج آزاد شد.

تلگرام ماف نیوز
او اول شهریور پس از دو هفته بازداشت در یک تماس کوتاه تلفنی توانسته بود خانواده‌اش را از انتقال به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج مطلع کند.

جمال گودرزی روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ با اتهاماتی مرتبط با یکی از احزاب کرد مخالف نظام از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شده بود.

او پیش از این به مدت هشت سال عضو یکی از احزاب کرد مخالف نظام بوده و براساس اطلاع خانواده‌اش، پس از خروج کامل از تشکیلات این حزب به زادگاه خود بازگشته بود.

همزمان از سنندج گزارش شده است که روز دوشنبە ٢۵ شهریور ٩٨ “گوران خدامرادی” ۳۵ ساله به اتهام مشابهی توسط نیروهای سپاه پاسداران در روستای “شیان” از توابع بخش سیروان بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

در خبری دیگر طی روزهای گذشته “رضا احمدی” از اهالی روستای ”ترکش“ از توابع شهرستان پیرانشهر جهت تکمیل بازجوییها به بازداشتگاه سپاه پاسداران در شهر ارومیه منتقل شده است.

رضا احمدی روز پنج شنبە ١٠ مرداد ٩٨ بە اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای سپاه پاسداران در پیرانشهر بازداشت شده بود.

تا لحظه‌ی انتشار این خبر پیگیریهای خانواده‌های این دو شهروند جهت کسب اطلاع از محل نگهداری‌شان نتیجه‌ای در پی نداشته است.

رضا احمدی


گوران خدامرادی


جمال گودرزی


+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com