ماف نیوز: افشار فتحی از سوی دادگاه انقلاب سنندج به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. همزمان یک شهروند به نام شهرام امجدیان در همین شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته “افشار فتحی” ۲۷ ساله فرزند احمد از اهالی روستای تنگیسر از سوی شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج مجموعا به شش سال حبس محکوم شد.

تلگرام ماف نیوز
یک منبع مطلع در این رابطه گفت: جلسه‌ی دادگاه به ریاست قاضی سعیدی برگزار شده و این شهروند از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به ۵ سال حبس و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

آقای فتحی روز ۲۰ اسفند ۹۷ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و روز ۷ فروردین ۹۸ با تودیع وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج آزاد شد.

در خبر دیگری یک شهروند از اهالی سنندج به نام “شهرام امجدیان” از روز ۲۴ مرداد ۹۸ به اتهام “تبلیغ به نفع احزاب کرد از طریق فعالیت در شبکه‌ی اجتماعی تلگرام” بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

شهرام امجدیان


افشار فتحی


+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com