سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۸: عاطفه رنگریز، از بازداشت شدگان «روز کارگر» که اکنون در زندان قرچک ورامین (شهر ری) بسر میبرد، به ۱۱ سال و شش ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، قاضی محمد مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران عاطفه رنگریز، زندانی محبوس در زندان قرچک و از بازداشت شدگان تجمع «روز کارگر» را به ۱۱ سال و شش ماه حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد. این حکم در روز شنبه ۹ شهریورماه ۱۳۹۸ به وکیل وی ابلاغ شد.

دادگاه خانم رنگریز در تاریخ ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۸ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شده بود که در این جلسه قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی برای آزادی موقت ایشان تعیین شد ولی از آنهایی که خانواده ایشان توان تامین وثیقه را نداشتند وی به زندان قرچک بازگردانده شد.

لازم به یادآوری است که عاطفه رنگریز در تجمع «روز جهانی کارگر» مقابل مجلس در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به همراه چندین تن از سوی مامورین امنیتی بازداشت و به زندان قرچک منتقل شد. خانم رنگریز پس از مدتی از زندان قرچک به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و در آنجا مورد بازجویی قرار گرفت که پس از مدتی مجددا به زندان قرچک بازگردانده شد.

سازمان حقوق بشر ایران پیشتر طی گزارشی نسبت به سرکوب کم سابقه جامعه مدنی طی هفته‌های اخیر هشدار داده و خواستار توجه بیشتر جامعه جهانی به نقض گسترده حقوق بشر در ایران شده بود.

سرکوب کم سابقه جامعه مدنی در هفته های گذشته

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com