سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳ شهریور ماه ۱۳۹۸: مرضیه امیری، روزنامه‌نگار زندانی، در دادگاه بدوی به ۱۰ سال و شش ماه حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد که ۶ سال آن اجرایی می‌شود.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، مرضیه امیری زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین، روزنامه‌نگار روزنامه شرق و از بازداشت شدگان تجمع روز جهانی کارگر در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به ۱۰ سال و شش ماه حبس تعزیری و تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد.

سمیرا امیری، خواهر مرضیه امیری ضمن اعلام این خبر در صفحه توییتر شخصی خود نوشت: «مرضیه به ۱۴۸ ضربه شلاق و مجموعا ۱۰ سال و نیم زندان محکوم شد که شش سال از آن قابل اجرا است».

به گزارش خبرگزاری هرانا، جلسه دادگاه مرضیه امیری روز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ماه ۱۳۹۸ در حالی برگزار شد که پیشتر متن کیفرخواست در تاریخ ۱۲ تیرماه با حضور وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به او ابلاغ شد. در این کیفرخواست اتهامات «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی» علیه وی مطرح شد. مرضیه امیری به خاطر فشارهای وارده در دوران بازجویی یک بار دچار حمله صرع شده است. با این حال تاکنون از قبول قرار وثیقه و آزادی موقت وی خودداری شده است.

لازم به یادآوری است مرضیه امیری در روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در تجمع «روز جهانی کارگر» مقابل مجلس شورای اسلامی همراه با ده‌ها تن با خشونت مامورین امنیتی بازداشت شد و پس روزها انفرادی و بازجویی در بند ۲-الف ثارالله سپاه پاسدارن و بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات سرانجام در تاریخ ۱۸ خرداد ماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)