سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱ شهریور ماه ۱۳۹۸: محکومیت ۱۰ سال حبس تعزیری ارس امیری لاریجانی، زندانی محبوس در بند زنان زندان اوین، در دادگاه تجدید نظر استان تهران به تایید رسید.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، اخیرا حکم ۱۰ سال حبس تعزیری، ۲ سال ممنوع الخروجی و ممنوع الکاری ارس امیری لاریجانی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران به تایید رسیده است.

محسن عمرانی، پسرخاله خانم امیری، روز دوشنبه ۲۸ مرداد ماه در توئیترش نوشت که دادگاه تجدید نظر بدون حضور متهم و وکیل، حکم ۱۰ سال حبس و دو سال ممنوعیت از فعالیت و ممنوعیت خروج از کشور را تایید کرده است.

ارس امیری، زندانی محبوس در زندان اوین، فعال فرهنگی و کارمند دفتر شورای فرهنگی بریتانیا است که در طی مسافرتی به ایران بازداشت شد.

دادگاه بدوی وی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شده بود. در این دادگاه ارس امیری به اتهام «اداره شبکه براندازی» به ۱۰ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع‌ الکاری و ممنوع الخروجی پس از تحمل حبس محکوم شده بود.

ارس امیری لاریجانی فعال فرهنگی، دانشجوی دانشگاه کینگستون بریتانیا، کارمند دفتر شورای فرهنگی بریتانیا و دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه هنر است که در زمینه برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مشترک میان هنرمندان ایران و بریتانیا فعال بوده و با شورای فرهنگی بریتانیا همکاری داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارس امیری لاریجانی پیشتر در تاریخ ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۳۱ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی موقتا تا روز دادگاه از زندان اوین آزاد شده بود ولی در تاریخ ۱۷ شهریور ماه ۱۳۹۷ به صورت مجدد بازداشت شد و درحال حاضر در بند نسوان زندان اوین بسر میبرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)