در این ۲۴ سال تدریسم، دانش آموزانم بارها و بارها از من پرسیده اند: آقای حسینی، شما “سید” هستید؟!
و من پاسخ داده ام علیرغم اینکه اسم من “سید” محمد حسن “حسینی” هست واقعا مطمین نیستم که بماند حتی به سید بودن خودم خیلی زیاد تردید هم دارم. ادامه دادم که “خیلی” ها بویژه در ایران اسم و فامیل خود را طوری انتخاب کرده اند که از سادات حسینی، علوی، موسوی، جعفری و … بنظر برسند چون به این نتیجه رسیده اند که با این ترفند در این حکومت که ظاهرا اسلامی هست شانس بیشتری برای برخورداری از مناصب دولتی و … خواهند داشت و در میان ایرانیان که غالبا مسلمان و شیعه هستند محبوب تر خواهند شد. تاریخ را هم که نگاه کنیم این مدعای من ثابت می شود: در زمان یکی از پادشاهان دین ستیز دستور دادند تمام سادات را بکشند و بنابراین خیلی از سادات اسم و فامیل شان را عوض کردند. سالها بعد پادشاهی سر کار آمد که بسیار دوستدار سادات بود و مشوق های خاصی برای آنان در نظر گرفت و نتیجتا خیلی ها خودشان را سید کردند!!؟ شاید من هم همانند خیلی های دیگر از تبار یکی از آن سید های تقلبی هستم.

به دانش آموزانم گفتم بنابراین از روی نام و نام خانوادگی و ظاهر افراد نمی توانیم استنباط کنیم که شخصی سید هست. ادامه دادم که این گفتار و “رفتار” آنها – آن هم در شرایط خاص – هست که می تواند ملاک تشخیص یک سید از غیر سید باشد. برای مثال کسی که از تبار امام حسین ع و آزاده هست اگر مظلومی پیرامون خودش ببیند نه تنها ساکت و بی تفاوت نمی نشیند بلکه با تمام وجودش سعی می کند با قلم، زبان، مال، جان و حتی آبرویش به کمک آن مظلومم بشتابد.

گفتم کسی که از نسل پیغمبر هست اگر یک فرد ریاکار دین فروش را ببیند که لباس جدش را پوشیده و با نام خدا و دین پیغمبر در حال ستم و تاراج مردم هست هرگز ساکت نمی نشیند و با تمام وجود وامکاناتش افشاگری و ماهیت واقعی آن شیطان پیغمبر نما را در دنیای واقعی و مجازی به مردم عیان می کند.

طبیعی هست که همانطور که در تاریخ هم شاهد بوده ایم حاکمان دین فروش ستم پیشه و فاسدی که با این نوع سادات خاص – که روشنگری می کنند و به انتقاد از پلیدی ها و ستم های حکومت های شیطانی و فاشیستی آنها می پردازند – روبرو می شوند با تمام امکانات و قوا در تمام ابعاد زندگی آنها رسوخ می کنند و آنها را تحت فشار و آزار و اذیت قرار می دهند و حتی در خانه اشان هم آنها را تحت کنترل و آزار و اذیت روزانه قرار می دهند و در تمام امور زندگیشان کارشکنی می کنند تا شاید بتوانند از آنها بیعت بگیرند!!! این حاکمان به ظاهر مسلمان دین فروش – اما همزمان با مطرود و ترور شخصیت و نهایتا معدوم کردن این نوع سادات – افرادی را که ظاهرا سادات هستند اما همراهی و مداحی حکومت می کنند را به عرش می رسانند تا در اذهان عمومی جامعه مسلمان خطشه ای براینکه آنها به نسل پیغمبر اعتقاد دارند و برای آنها احترام و ارزش قایل هستند وارد نشود!!

بنابراین اسم و فامیل یک نفر ممکن است “داریوش سلطانی” باشد ولی در عمل ویژگی های ایمه اطهار ع را داشته باشد و یا بر عکس اسم و فامیل یک نفر ممکن است “آیت الله دکتر سید محمد حسن حسینی” باشد و معلم، استاد، مرجع تقلید و یا حتی رهبر شما هم باشد و لباس پیغمبر را هم پوشیده باشد اما ذات و کنهش نجس و پلید است و در حالیکه نگرش معاویه را دارد مرام یزید را هم در پیش گرفته است و دستش به خون هزاران بی گناه آلوده است. تمام آنچه می خواهم بگویم این است که

“آنچه که یک سید فکر می کند، آنچه بر زبان می آورد و آنچه انجام می دهد باید همه در یک راستا و برگرفته از مکتب امیرالمومنان و سید الشهدا ع و جد ایشان باشد در غیر اینصورت آن فرد یک ریاکار دین فروش شیاد سو استفاده گر بیش نیست.
در همین راستا مقاله ای نوشته ام تحت عنوان “در چگونگی تشخیص و تمییز آیت الله از ایت الشیطان” که می توانید در اینترنت سرچ و یا در لینک زیر مطالعه بفرمایید:
http://www.iranglobal.info/node/68811

از ویژگی های سادات گفتم، حیف است که از ویژگی پدر سادات که خیلی ها خود را هم ردیف او می دانند چیزی نگویم. یادم می آید در سال ۱۳۸۹ بعد از قبولی در مصاحبه علمی برای هیات علمی شدن در دانشگاه آزاد مشهد، در مصاحبه عقیدتی سیاسی یک آخوند به نام محمد حسن بداغی که همشهری خودمان بود از من پرسید نظرم راجع به “رفراندوم” چیست؟! و من پاسخ دادم
علی ابن ابی طالب ع – پدر سادات – و سرور شیعیان جهان شخصیتی بود که با وجود اینکه برگزیده خداوند شخصا او را وصی و جانشین خود معرفی کرد ۲۵ سال به طرف حکومت و خلافت که حق او بود نرفت چون مردم – به هر دلیلی – او را نخواستند و تنها زمانیکه به او التماس کردند ولایت امری آنها را پذیرفت: علی ع هیچگاه نخواست که با زور و ارعاب و شمشیر و بگیر و ببند و زندان و تیمارستان خود را به مردم تحمیل کند و از آنها بیعت بگیرد.

سایر مقالات من را در وبلاگم بخوانید و ببینید به من چه کرده اند و چرا و چه کسانی!؟:

http://beyondelt.blogfa.com

نکاتی از فضائل سادات که رژیم شیطانی و فاشیستی آیت الشیطان های ایرانی همانند حیوان با آنها برخورد می کند:
۱. سادات (واقعی) همان‌هایی هستند که فاطمه زهرا «س»، با آنهمه جراحت در روزهای آخر عمرش درباره آنها وصیت کرد و از امیرالمومنین «ع»، خواست که “علی جان! سلام مرا به تمام فرزندانی که از نسل من تا روز قیامت خواهند آمد، برسان”
۲. سادات همان‌هایی هستند که در روز قیامت مردانشان به فاطمه اطهر، و زنانشان به ائمه طیبین محرم هستند.
۳. سادات همان‌هایی هستند که به فرموده امام صادق «ع» در صحنه بسیار تاریک قیامت که تمام مردم وحشت می کنند و از خدا می‌خواهند، خدایا نوری بفرست، گروهی می‌آیند که نوری پیشاپیش آنها در حرکت است و صحنه را نورانی می کند، همه می‌پرسند آیا از پیامبرانید؟ ندا میرسد: نه… آیا فرشتگانید؟.. نه… آیا از شهدایید؟! نه.. پس که هستید؟ میگویند “ما ساداتیم، و انتساب به امیرالمومنین «ع» داریم. ما از نسل پیامبر «ص» و علی «ع» هستیم، ما را خدا به کرامت خاص خود اختصاص داده. ما ایمن از عذاب و مطمئن به رحمت خداییم”.
۴. سادات همان‌هایی هستند که حضرت زهرا «س» فرمود: حتی اگر سیدی به شما بدی کرد، شما احترام او را نگه دارید، که ما در قیامت، جبران می کنیم.
۵. سادات همان‌هایی هستند که به فرموده امام صادق «ع» در روز قیامت، خود خداوند آنها را مورد خطاب قرار می دهد که ای سادات، دوستان و ارادتمندان خود را شفاعت کنید، و وقتی سید کسی را شفاعت کند، شفاعت آنها رد نخواهد شد.
۶. سادات همان‌هایی هستند که پیامبر «ص» فرمود، سید را احترام کنید اگر مومن بود به خاطر خدا و خودشان، زیرا هر انسان خوبی را باید احترام کرد و اگر مومن نبود به احترام من، جدشان.
۷. سادات همان‌هایی هستند که امام صادق «ع» فرمود پیامبر «ص» در روز قیامت، ندا می دهد، ای مردم هرکس سادات را احترام کرده، پناه داده و به آنها نیکی کرده بیاید تا تلافی کنم… و خدا ندا میدهد، ای رسول پاداش آنها با خودت، هر کجا می‌خواهی منزلشان ده… و رسول خدا «ص» آنها را در “وسیله” (محلی در بهشت) جا می دهد که در دیدگاه پیامبر «ص» و خانواده‌اش هستند و آنها را می‌بینند.
۸. سادات همان‌هایی هستند که امام زمان «ع» به سید شهاب الدینی فرمود: قدر سید بودنت که به مادرم فاطمه زهرا «س» منسوب می شود را بدان.
۹. سادات همان‌هایی هستند بزرگترین و پیرترین علامه‌ها، در برابر کودک سیدی دو زانو می‌نشستند و به احترامش قیام میکردند.
۱۰. سادات همان‌هایی هستند که امام رضا «ع» از قول پیامبر فرمود: نگاه کردن به هر سید و ذریه ما عبادت است و اینکه اگر سیدی را دیدید و به احترامش قیام نکردید و به او سلام نکردید، به من جفا کرده اید.
۱۱. سادات همان‌هایی هستند که امام صادق «ع» از قول پیغمبر «ص» فرمود: وقتی در قیامت به جایگاه مقام محمود رسیدم، تمام گنهکاران امتم را شفاعت می کنم حتی آنها که گناه کبیره کردند، ولی به خدا قسم وقتی به آن موقعیت رسیدم کسانی که فرزندان من و سید و ذریه نسل مرا اذیت کنند هرگز شفاعت نخواهم کرد.

و این فقط ذره‌ای از تأکید احترام به کسانیست که خون اطهر در رگشان جاریست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com