سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۸: از شش روز پیش از وضعیت رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی که در جریان تجمع خانواده بازداشتی‌های هفت‌تپه بازداشت شدند هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، روز شنبه ۱۲ مرداد ماه سال جاری، در جریان تجمع اعتراضی مسالمت آمیز خانواده بازداشتی‌های هفت‌تپه در مقابل دادگاه انقلاب تهران، سه تن از فعالان مدنی که برای حمایت از ایشان آماده بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. این سه فعال مدنی رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی نام داشتند.

یک منبع آگاه در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: وقتی خانواده رهام یگانه برای پیگیری وضعیت فرزندشان به دادسرای مقدس (اوین) مراجعه کردند شاه‌محمدی رئیس شعبه هفتم بازپرسی به ایشان خبر داده که هر سه نفر پس از بازداشت به زندان اوین منتقل شده‌اند و تا اطلاع ثانوی ممنوع الملاقات و ممنوع التماس هستند.

این منبع همچنین افزود: رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی هر سه به قرار صادر شده از سوی دادسرا اعتراض کردند و اعتراض آنها به دادگاه انقلاب ارسال شده.

رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی در شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست شاه‌محمدی پس از تفهیم اتهام «اخلال در نظم عمومی» و صدور قرار بازداشت موقت به زندان اوین منتقل شدند. علیرغم پیگیری خانواده بازداشت شدگان درخصوص مدت زمان قرار بازداشت تعیین شده برای این افراد، ماموران به آنها گفته‌اند مدت زمان تعیین شده مشخص نیست و آنها به اوین منتقل شده‌اند.

خانواده این بازداشتی‌ها به شدت نگران وضعیت فرزندانشان هستند و در بی‌خبری کامل بسر میبرند.

لازم به ذکر است رهام یگانه پیشتر نیز در آذرماه سال گذشته به همراه ۴ فعال کارگری دیگر بازداشت و پس از یک روز آزاد شده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com