ماف نیوز: یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان سردشت بر اثر شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران جان خود را از دست داده و یک تن دیگر هم به همین شیوه زخمی شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸، گروهی از کولبران در منطقه‌ی مرزی دوله‌بی سردشت هدف شلیک مستقیم نیروهای زمینی سپاه پاسداران قرار گرفتند و در نتیجه یک کولبر جان خود را از دست داد.

تلگرام ماف نیوز
هویت کولبر کشته‌شده، “محمد (بریاجی) ابراهیم‌زاده” فرزند خضر از اهالی روستای “گولان” از توابع سردشت احراز شده است.

همزمان چند روز پیش کولبر دیگری به نام “مجید قادری” در اثر شلیک همین نیروها در منطقه‌ی مرزی سردشت به شدت زخمی شده است.

در هر دو مورد، نیروهای موردذکر، بدون اخطار قبلی و به ظن حمل کالای قاچاق کولبران را از فاصله‌ی نزدیک مورد تیراندازی قرار داده‌اند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت‌بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت‌های شغلی به آن روی می‌آورند و سالانه ده‌ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای سپاه پاسداران کشته و‌ یا زخمی می‌شوند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com