برابری زن و مرد در اسلام

در اسلام مرد و زن هرگز برابر نیستند ، ای خواهران و بانوان هموطن اگر در تلاشید که حقوقتان با مردان برابر باشد دشمن و مانع سر راه شما اسلام است !

 

در سوره نساء آیه ۳۴ میخوانیم :

الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاءِ بِمَا فَضَّلَ اللَّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنْفَقُوا مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِلْغَیْبِ بِمَا حَفِظَ اللَّهُ وَاللَّاتِی تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِی الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَکُمْ فَلَا تَبْغُوا عَلَیْهِنَّ سَبِیلًا إِنَّ اللَّهَ کَانَ عَلِیًّا کَبِیرًا

 

ترجمه :

مردان، کارگزاران و تدبیرکنندگانِ زنانند، به خاطر آنکه خدا مردان را بر زنان برتری داده، و به خاطر آنکه [مردان] از اموالشان هزینه زندگی زنان را می پردازند؛ پس زنان شایسته و درست کار فرمانبردار و مطیع شوهرند و در برابر حقوقی که خدا به نفع آنان برعهده شوهرانشان نهاده است، در غیاب شوهر حقوق و اسرار و اموال او را حفظ می کنند. و زنانی که از سرکشی و نافرمانی آنان بیم دارید در مرحله اول پندشان دهید، و در مرحله بعد در خوابگاه ها از آنان دوری کنید،آنها را بزدن تنبیه کنید چنانچه اطاعت کردند دیگر بر آنها حق هیچگونه ستم ندارید که همانا خدا بزرگوار و عظیم الشان است

 

به عنوان یک مــرد خیلی سریع به این که کلام از جانب خداوند باشه شک میکنم ، چون این کلام بسیار نا عادلانه و غیر انسانیست. اما این مسئله که مردان بر زنان مالکیت دارند ، و این که مرد در جایگاهی است که زن خود را ”ادب” کند، با رفتاری بسیار عقب افتاده و غیر انسانی مواجه میگردم.
 در حالی که امروزه ما میبینیم زنان در جوامع آزاد به چه درجات والایی می رسند و البته بانوان مبارز کشورمان ایران هم که دست به اعتراض ، مبارزات مدنی ، فعالیتهای ورزشی میزنند و درصد دخترانی که به تحصیلات ادامه میدهند و تا مقاطع بالا پیشروی میکنند، بسیار هستند.

حال ما وقتی از منظر تفکری اسلامی به این قضیه نگاه میکنیم و مردی را فقط به خاطر اسلام در جایگاه صاحب و رئیس زن قرار میدهیم با یک امر بسیار احمقانه و قرون وسطای مواجه میشویم.

 

 

در سوره بقره آیه ۲۲۳ میخوانیم :

نِسَآؤُکُمْ حَرْثٌ لَّکُمْ فَأْتُواْ حَرْثَکُمْ أَنَّى شِئْتُمْ وَقَدِّمُواْ لأَنفُسِکُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّکُم مُّلاَقُوهُ وَبَشِّرِ الْمُؤْمِنِینَ.

 

ترجمه : زنان شما کشتزار شمایند، پس (برای آمیزش جنسی) بدانها نزدیک شوید هرگاه (مباشرت آنان) خواهید، و چیزی برای خود پیش فرستید و خدا ترس باشید و بدانید که محققا نزد خدا خواهید رفت. و (ای رسول) اهل ایمان را بشارت ده

الله در قرآن بارها و بارها به زنان اهانت میکند و آنان را بردگان جنسی مردان میشمارد ، حال جمهوری اسلامی نیز مردم ما را بسیار به داوری و قضاوت وا میدارد طوری که اگر زنی برای اعتراض به قانون حجاب اجباری ، روزی بدون حجاب بیرون برود ، اگر پلیسی او را نبیند چندین زن چادری مسلمان با افکار پوسیده ی سنتی و اسلامی او را مورد اهانت و آزار قرار خواهند داد. بارها و بارها این را در ویدیوهای ارسالی برای شبکه های مختلف شاهد بودیم.
حال این که، بدیهی است آن زنان چادری سال هاست که با بر سر کردن چادری سیاه و پوشاندن خود به خودشان اهانت کرده اند.

 

آری ، پیامبر اسلام یک شخصیتی جنگ طلب  بود که خصوصیات غیر انسانی فراوانی داشت و در زنبارگی و هوسبازی شهره بود و حتی به زن پسر خود چشم داشت و تمامی دیگر انسان ها  را که پیرو دینی دیگری بودند(مســیحیت و یـهـودیت) از دم تیغ گذراند یا از عده ای از آنان که ثروت داشتند پول نفس کشیدنشان را به اسم جزیه گرفت.https://www.facebook.com/profile.php?id=100023824938875

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)