بیانیه اعتراضی کانون مدافعان حقوق بشر علیه انتخاب رئیسی

سه شنبه, 1ام تیر, 1400

منبع این مطلب کانون مدافعان حقوق بشر

نویسنده مطلب:
 

مطالب منتشر شده در این صفحه نمایانگر سیاست رسمی رادیو زمانه نیستند و توسط کاربران تهیه شده اند. شما نیز می‌توانید به راحتی در تریبون زمانه عضو شوید و مطالب خود را منتشر کنید.

دعوت مردم به مقاومت و بررسی جنایات علیه بشریت

سه شنبه, ۲۲ ژوئن, ۲۰۲۱

«کانون مدافعان حقوق بشر» با انتشار بیانیه‌ای به انتخاب «ابراهیم رئیسی» به عنوان رئیس جمهور جدید ایران اعتراض کرده و او را «یکی از برجسته‌ترین چهره‌های ناقض حقوق بشر» خوانده است. در این بیانیه انتخابات انجام‌شده در روزهای گذشته «انتخاباتی مغایر با موازین و استانداردهای جهانی انتخابات آزاد، سالم و منصفانه» توصیف شده است.

کانون مدافعان حقوق بشر که به ریاست «شیرین عبادی» حقوقدان و برنده جایزه صلح نوبل فعالیت می‌کند، در این بیانیه خواهان «مقاومت مردم به‌ویژه فعالان حقوق بشر در ایران و سراسر جهان در مقابل چنین رویکرد و سیاستی از سوی نظام حاکم بر ایران» شده و نیز از سازمان ملل متحد خواسته است تا با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب، نقش ابراهیم رئیسی در «کشتار، اعدام، شکنجه و موارد متعدد نقض حقوق بشر در ۴۲ سال حکومت جمهوری اسلامی» بررسی شود.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

✳️ بیانیه کانون مدافعان حقوق بشر در ارتباط با نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در ایران، انتخاباتی مغایر با موازین و استانداردهای جهانی انتخابات آزاد، سالم و منصفانه بود که نتیجه آن اعلام ریاست جمهوری «ابراهیم رئیسی» یکی از جدی‌ترین و سرشناس‌ترین ناقضان حقوق بشر در ایران بود.

«کانون مدافعان حقوق بشر» ضمن اعتراض به انتخابات نمایشی برگزار شده، مخالفت و اعتراض جدی خود را نسبت به قرار گرفتن یکی از برجسته‌ترین چهره‌های ناقض حقوق بشر ایران در مسند ریاست جمهوری اعلام کرده و خواهان مقاومت مردم به‌ویژه فعالان حقوق بشر در ایران و سراسر جهان در مقابل چنین رویکرد و سیاستی از سوی نظام حاکم بر ایران است و از سازمان ملل خواهان تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در بررسی نقش آقای رئیسی در کشتار، اعدام، شکنجه و موارد متعدد نقض حقوق بشر در ۴۲ سال حکومت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

شیرین عبادی (رئیس کانون مدافعان حقوق بشر)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

مطلب را به بالاترین بفرستید

این مطلب خلاف آیین نامه تریبون است؟ آن را به ایمیل tribune@radiozamaneh.com گزارش کنید
Join

دسته‌بندی‌ها: ایران, تمام مطالب, حقوق بشر, سیاسی, پیشنهاد ما

برچسب‌ها: | | | | |

هنوز نظری ثبت نشده است. شما اولین نظر را بنویسید.