دانش‌آموزان ترنسجندر در مدارسی که سرویس بهداشتی آنها جداسازی جنسیتی شده است، بیشتر در معرض آزار جنسی هستند. بنا به پژوهش‌های تازه نوجوانان ترنس و یا نان-باینری در مدارس ایالات متحده در صورت دسترسی نداشتن به دستشویی‌ و یا رختکن متناسب با هویت جنسیتی خود بیشتر در خطر آزار جنسی قرار دارند.

این تحقیق بر روی ۳۵۷۳ نوجوان ال جی بی تی کیو ۱۳ تا ۱۷ ساله آمریکایی صورت گرفته است. که از این تعداد ۲۵.۹ درصد از آنها در طول ۱۲ ماه گذشته آزار جنسی دیده‌اند که ۳۶ درصد از این دسترسی به رختکن و یا دستشویی مطابق با هویت جنسیتی خود نداشته‌اند. میزان این آزارها در بین دانش‌آموزان غیرترنس دختر ۱۵ درصد و در پسران ۴ درصد است. این تحقیق تحت سرپرستی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (سی دی سی) بوده است.

دسترسی به سرویس‌های بهداشتی مطابق با هویت جنسیتی نوجوانان مدت‌ها پیش بدل به موضوعی جنجالی شد. زمانی که دانش‌آموزی در ویرجینیا به دلیل اینکه مدرسه از دسترسی به دستشویی مطابق با هویت جنسیتی وی ممانعت به عمل آورده بود به دادگاه فدرال شکایت کرده و دادگاه در نهایت مدرسه را محکوم کرده بود. این حکم به شکل مشابه در دو شهر متفاوت آمریکا به نفع دانش‌آموزان ترنس داده شد. شاید نخستین حرکت توسط قانونگذاران کارولینای شمالی در سال ۲۰۱۶ آغاز شد. زمانی که “لایحه دستشویی‌ها” دانش‌آموزان را ملزم به استفاده از دستشویی مطابق با جنس زیست شناختی آنان می‌کرد.

بر خلاف برخی پیشفرض‌ها که دانش‌آموزان غیرترنس را در معرض خطر آزار در دستشویی‌های جداسازی نشده تصور می‌کرد، به نظر می‌رسد که این دانش‌آموزان ترنس و نان-باینری هستند که بیشتر آزار را در حال حاضر تجربه می‌کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)