با توجه سرکوب همیشگی-تاریخی آزادی بیان و عقیده توسط اصحاب مثلث بی‌عدالتی زکز (زر و کام‌ و زور)، یا به عبارت دیگر، بندگان اهریمنی ثروت-شهوت-قدرت، که کنترل رسانه‌های سنتی توسط حکومت‌ها به‌ویژه انواع دیکتاتوری اش تا به امروز بوده است.

با تحولات شبه‌انقلابی ITC (فناوری اطلاعات و ارتباطات) پدید گشت، و در پی اش منجر به تأثیر مهم شبکه‌های احتماعی- به‌عنوان رسانه‌ی عمومی- در پیروزی کمابیش جنبش‌های عدالت-دموکراسی‌خواهی در کشورهای عمده عرب‌، ترس بر وجود اهریمنی نظام جمهوری اسلامی بیش‌تر افتاد و او را  بر آن داشت شبکه‌های اجتماعی بیش از پیش کنترل یا سرکوب کند. نظام در کنار فیلتر کردن برنامه‌های پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، برای این سرکوب چندین برنامه هم‌زمان پی‌گیری کرده است، از جمله:

۱- نقطه‌ی ضعف فوبیای ناموسی!

سوءاستفاده همیشگی از عقاید مذهبی و ترساندن مردم عموماً ناموس‌پرستی مردمان ایران!، یعنی با ترویج شایعات که مثلاً “آهای مردم این شبکه‌های اجتماعی موجب فساد جنسی و از راه به‌در کردن نوجوانان و جوانان شما می‌شود!”، در حالی‌که اساساً بخش عمده‌ی این موضوعات جنبه‌ی شخصی دارد، و اصولاً از اولین حقوق بشری است؛ که افراد بالغ مجرد بتوانند بسته به گرایش جنسی‌شان با دیگری باشند و از تنهایی بگریزند!، این حربه‌ی متأسفانه مؤثر از نقاط ضعف عمومی مردمان ایران در طول تاریخ معاصر بوده است در رسیدن به تمدن نوین جهان (مدرنیته و پیشرفت مادی-معنوی) و سکولاردموکراسی (رهایی از اسارت اهریمن جهالت و ظلالت مذهبی)، و کمابیش در همه‌ی اتنیک‌های کشور فعلی فعلی ایران است. فوبیای ناموسی، مهم‌ترین و بزرگترین نقطه‌ی ضعف اجتماعی در ایران است، نقطعه‌ی ضعفی که حتا می‌توانم بگویم عامل مؤثر در بخش عمده‌ی عقب‌ماندگی و مسائل اجتماعی شده، و به دلیل سرکوب و بی‌عدالتی جنسی، موجب بروز ناهنجاری، جنایت، بیماری‌های جسمانی و روانی گسترده ای در میان مردمان ایران است.

۲- ترویج نسخه‌های جعلی و آلوده نرم‌افزارها مانند تلگرام، امثال هاتگرام، طلاگرام، آیگرام، موبوگرام و تلگرام ایکس و…

کسانی که هرگونه شکی دارند می‌توانند این نسخه‌های غیر رسمی و جعلی تلگرام با آنتی‌ویروس‌های معتبر و یا با آپلود در سایت ویروس‌توتال (virustotal.com) به‌آزمایند.

راه حل یا گریزگاه از این نوع سرکوب چیست؟

دو روش رایج:

۱- روش میانجی:

استفاده از VPN و Proxy است. البته این دو ابزار تفاوت‌هایی با هم دارند، که پروکسی یا پراکسی که نوع ویژه اش توسط تلگرام ارائه شده به‌نام “MTProto Proxy”  می‌باشد، از فناوری رمزگذاری End-to-End استفاده می‌کند؛ این نوع سیستم رمزگذاری از کاربر تا مقصد را کامل کدینگ کرده و اجازه نمی‌دهد -در مسیر انتقال دیتا- شخص ثالثی مشاهده و ردیابی کند.

۲- روش فیلترشکن:

به‌کار بردن نرم‌افزارهای فیلترشکن است. بایست از انواعی استفاده شود که کل ارتباط اینترنتی سیستم عامل را از مسیر فیلترشکن عبور دهد. ولی نکته‌ی مهم در این روش، استفاده از فیلترشکن‌های معتبر است. بهترین کار، دانلود از منبع اصی و ناشر اصلی فیلترشکن است.

اما متأسفانه اخیراً مشاهده می‌گردد عوامل مزدور سایبری نظام به تکنیک‌ و ابزارهایی دست یافتند که می‌توانند کانال‌ها را مسدود کنند. اخبار و شایعات متعدد از همکاری برحی کشورهای سکولار با نظام ضد سکولاری ایران دارد!

این دیگر کمدی-تراژدی تاریخ است که برخی از دولت-کشورهای سکولار از -جمله کمونیستی و بلوک شرق سابق- با دشمن قسم خورده‌ی نوع رژیم خود (سکولار) همکاری می‌کنند برای سرکوب آزادی بیان، و نگه داشتن مردمان ایران در اسارت عقاید خرافی و جهالت و ظلالت مذهبی!، مردمانی که هر کدامش می‌توانند یک افراط‌گرای مذهبی تروریست بشوند علیه سکولاریسم و دموکراسی! متأسفانه رقابت حسودانه‌ی ابرقدرت‌های جهان موجب شده، موجودیت‌های ضد بشری هیولایی مثل نظام ایران، هم‌چنان حیات‌شان ادامه یابد، و اسباب شرارت و ظلمت در جهان باشند!

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com