Image Source شابان ۵۱ ساله که ۱۸ ماه در خیابان زندگی کرده است

نخستین پناهگاه ویژه اقلیت‌های جنسی در لندن افتتاح شد. گمان می‌رود که یک چهارم بی‌خانمان‌ها جز خانواده ال جی بی تی هستند. شابان، ۵۱ ساله که سال گذشته خانه‌ی خود را از دست داده است، می‌گوید صحبت درباره ال جی بی تی بودن در خیابان برای شما بسیار بسیار خطرناک است.
او اضافه می‌کند: «بعضی جاهایی که می‌ماندم می‌توانستم در مکالمات مردم و یا در جوک‌هایشان نفرت و انزجار آنها را حس کنم». شابان تعریف می‌کند که بنا بر شنیده‌هایش چهار مرد در هاستلی که او اقامت می‌کرد به دلیل گرایش جنسیشان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.
او که پیش از یافتن پناهگاه برای مدت ۱۸ ماه در خیابان زندگی کرده است، سرانجام با اقامت چند هفته‌ای در پناهگاه موفق شد تا خانه‌ای موقت برای اقامت دریافت کند. او در حال حاضر کاری تمام وقت در یک کافه دارد.
این پناهگاه با کمک مالی یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های ال جی بی تی انگلستان (انجمن استونوال) و همچنین شهرداری لندن اداره می‌شود.
یکی از فعالین این حوزه معتقد است که این افراد یا نمی‌توانند نزد خانواده برگردند و یا به دلیل گرایش جنسی خود از خانه بیرون انداخته شده‌اند که در هر صورت خشونت خانگی است.
بنا بر آمار انجمن استونوال، ۶۰ درصد از استفاده کنندگان خدمات آنها عنوان کرده‌اند که به دلیل گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی خود بی‌خانمان شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com