ماف نیوز: جسد یک کولبر از اهالی شهرستان سقز که هشتم بهمن ماه ۹۷ گرفتار کولاک شده و مفقود شده بود، با آب‌شدن برفها در ارتفاعات مرزی بانه پیدا شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸، جسد یک کولبر به نام “عباس قادرزاده” از اهالی روستای دره‌آبی از توابع دهستان ذوالفقار شهرستان سقز سه ماه پس از مفقودشدن، با ذوب‌شدن برفها در ارتفاعات مرزی ننور و برویشکانی بانه پیدا شد.

عباس قادرزاده


تلگرام ماف نیوز
او روز دوشنبه ۸ بهمن‌ ۹۷ در میان گروهی از کولبران در ارتفاعات برویشکانی از توابع بخش ننور در مناطق مرزی شهرستان بانه‌ در جریان تعقیب و گریز نیروهای سپاه پاسداران گرفتار کولاک شده و از آن زمان مفقود شده بود.

در همان حادثه دو کولبر دیگر به نامهای “سامان صالحی” ٢۴ ساله از اهالی سقز و “محمد کریمی” از اهالی روستای “شوی” بانه جان خود را از دست داده بودند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت‌بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت‌های شغلی به آن روی می‌آورند و سالانه ده‌ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می‌شوند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)