© ۲۰۱۹ Suara USU

یک وبسایت خبری دانشجویی در اندونزی که داستان عشق دو زن به یکدیگر را منتشر کرده بود تعطیل شد. مقامات رسمی دانشگاه پس از همه‌گیر شدن این مطلب، وبسایت خبری دانشجویی را کاملا تعطیل کردند. دانشگاه ساموترای شمالی که یک دانشگاه عمومی در استان ساموترای شمالی است. دانشگاه ۴۸ ساعت وقت به ۱۸ دانشجوی مسئول این سایت برای تعطیل و تخلیه کردن اتاقشان در دانشگاه داده است.

این داستان تخیلی با عنوان “هیچکس حضور من در کنار او را نمی‌پذیرفت” در وبسایت آنها ۱۲ام و در صفحه‌ی اینستاگرام ۱۸ام ماه مارس منتشر شده بود. با این داستان تحت عنوان پورنوگرافی و ترویج همجنسگرایی برخورد شده است. دانجویان این اتهام را رد کرده و می‌گویند داستان آنها حاوی پورنوگرافی نبوده است. برخی باور دارند که دانشگاه از آغاز گفتمان پیرامون موضوعات اقلیت‌های جنسی هراس دارد و به همین دلیل با این وبسایت برخورد کرده است.

پیشتر در سال ۲۰۱۶ وزیر آموزش اندونزی، محمد نصیر، در حساب شخصی توئیتر خود خواستار ممنوعیت فعالیت گروه‌های LGBT در فضای دانشگاهی شده بود.

دانشگاه باید فضایی برای آزادی‌های آکادمیک بوده و سانسور در اندونزی مدرن جایی نخواهد داشت. دولت اندونزی باید از حقوق افراد جامعه اقلیت‌های جنسی و جنسیتی حمایت کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)