رژه‌ی افتخار معلولین LGBTI در دوم ماه مارس در سیدنی برگزار خواهد شد. رژه “بیان بی‌هراس” که در اعتراض به عدم مناسب‌سازی وسایل حمل و نقل عمومی برای معلولین انجام خواهد شد، در راستای آگاهی رسانی و نمایش غرور اقلیت‌های جنسی و جنسیتی معلول است.

این تجمع پنج سازمان مختلف در حوزه‌ی حقوق معلولان را گرد هم می‌آورد. مدیر یکی از این سازمان‌ها می‌گوید: «دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی برای معولین مشکل است. این مانع بزرگی برای مشکارت آنان در کار، تفریح و سایر فعالیت‌هاست که افراد غیرمعلول انجام می‌دهند».

به گفته‌ی او بسیاری از اتوبوس‌ها غیرقابل دسترس هستند، عموم ایستگاه‌های قطار آسانسور ندارند و پارکینگ‌ها نیز خارج از دسترس هستند.

به عقیده‌ی او چنین معضلاتی در حمل و نقل، جامعه‌ی LGBTI دارای معلولیت را منزوی ساخته و آنان را در برقراری ارتباط، دوست یابی، یافتن شریک زندگی و حتی شرکت کردن در رژه‌ی افتخار افراد LGBTI دارای معلولیت دچار مشکل می‌کند.

این رژه برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ در سیدنی انجام شد. به علاوه، بنا به پژوهش‌های انجام شده، اقلیت‌های جنسی و جنسیتی معلول در مقایسه با افراد LGBTI بدون معلولیت بیشتر در معرض خشونت و قربانی شدن قرار دارند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com