رژه افتخار تایوان در اکتبر ۲۰۱۸، Alberto Buzzola—LightRocket/Getty Images

لایحه‌ی ازدواج همجنس‌ها پنج ‌شنبه‌ی آینده به مجلس تایوان خواهد رفت. این لاحیه اعتبار و حفاظتی به زوج‌های همجنس برابر با زوج‌های دگرجنسگرا خواهد داد.

چنین لایحه‌ای برای نخستین بار در قاره‌ی آسیا تهیه شده است. سال گذشته در انتخابی سراسری مردم تایوان با دادن حق ازدواج به همجنس‌ها مخالفت کردند، آنان ازدواج را تنها اتحادی میان زن و مرد تعریف کرده و خواستار قانونی جدید برای رسمیت بخشیدن به اتحاد همجنس‌ها شدند. امری که با مخالفت فعالین این حوزه مواجه شده و آن را تبعیض‌آمیز خواندند.

به علاوه، این لایحه با مخالفت محافظه‌کاران روبه‌رو شده است. ازدواج همجنس‌ها، به زعم آنان اتحادی است که برای نسل آینده‌ی تایوان غیرقابل قبول خواهد بود. نخست وزیر سو سینگ چانگ، در بیانیه‌ای خطاب به همجنسگرایان گفته است که باید کمی بیشتر صبر کنند. وی ادامه داد:«ممکن است کمی از انتظارات کمتر باشد، اما در نهایت این (روند) آغاز شده است».

دادگاه قانون اساسی تایوان در سال ۲۰۱۷ به قانونی شدن ازدواج همجنس‌ها رای مثبت داده بود، این تصمیم بر این اساس گرفته شده بود که مخالفت با ازدواج همجنس‌ها، خلاف قانون اساسی است. به دولت این کشور تا پایان ماه مه ۲۰۱۹ برای قانونی کردن حق ازدواج همجنس‌ها فرصت داده شده است و انتخاب روش برای قانونی کردن آن به عهده‌ی دولت گذاشته شده بود. انتظار می‌رود که تا این تاریخ لایحه تصویب شده باشد.

در دسامبر گذشته، دولت تایلند لایحه‌ی قانونی شدن اتحاد مدنی همجنس‌ها را باز پس فرستاد و بدین ترتیب برای قانونی شدن به تصویب مجلس نیاز است.

اخبار مرتبط:

تایوان: رفراندوم علیه رفراندوم؛ برابری ازدواج در گرو آراء

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com