ریچارد گرنل، سفیر آشکارا همجنسگرای ایالات متحده در آلمان

ترامپ بانی طرحی برای یک کمپین جهانی علیه جرم‌انگاری همجنسگرایی شده است. ریچارد گرنل سفیر آشکارا همجنسگرای ایالات متحده در آلمان این کمپین را رهبری خواهد کرد.

این طرح شب گذشته با یک قرار شام آغاز شد، فعالین LGBTQ از سراسر اروپا با روش‌های ابتکاری خود برای این کمپین به جلسه آمده بودند.

هدف از این طرح، جرمزدایی از همجنسگرایی در سراسر دنیا است، ‌در این کشورها همجنسخواهان با مجازات روبه‌رو خواهند شد. همچون کشورهایی در منطقه‌ی خاورمیانه و آفریقا. بنا به پژوهش ایلگا (انجمن بین‌المللی زنان و مردان همجنسگرا، دوجنسگرا، ترنس و بیناجنسی) در سال ۲۰۱۷، همچنان در ۷۲ کشور همجنسخواهی قابل مجازات است و در ۸ کشور از جمله ایران همجنسگرایان با خطر مجازات اعدام مواجه هستند. به نظر می‌رسد این کمپین با همکاری سازمان‌هایی چون سازمان ملل متحد و اتحادیه‌ی اروپا خواهد بود.

البته جامعه‌ی LGBTQ ایالات متحده از زمان روی کار آمدن ترامپ با مشکلات زیادی مواجه شده است و این طرح در تقابل با سیاست‌های پیشین او در این حوزه است.

چند نمونه از سیاست‌های ضد LGBTQ وی از این قرار است:

  1. در فوریه‌ی ۲۰۱۷ دانش‌آموزان ترنسجندر از راهنمای مدارس در خصوص افراد تحت تبعیض خارج شدند.
  2. در آوریل ۲۰۱۷ طبق دستور وی جلسه‌ای که همه ساله با فعالین LGBTQ در دپارتمان عدالت برگزار می‌شد، لغو گشت. این جلسه برای جامعه‌ی اقلیت‌های جنسی و جنسیتی فرصتی برای بیان مسائلشان بود.
  3. در دوره‌ی ریاست جمهوری او تلاش‌های زیادی برای آزاد گذاشتن اعمال تبعیض علیه همجنسگرایان به بهانه‌ی آزادی‌های مذهبی انجام شد.
  4. او هیچگاه بیانیه‌ای رسمی برای ماه ژوئن که ماه افتخار برای جامعه‌ی LGBTQ است، صادر نکرد. این سنتی بود که از زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون اجرا می‌شد.
  5. در زمان ریاست جمهوری وی، خدمت ارتشی‌های ترنسجندر در ارتش دوباره ممنوع گشت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com