اعضای پارلمان اروپا از فرماندار آنکارا خواستار رفع ممنوعیت مناسبت‌های LGBT شدند. در نوامبر سال ۲۰۱۷ فرماندار آنکارا تمامی مناسبت‌های مربوط به LGBT را ممنوع کردد. حال اعضای پارلمان اروپا و گروههای بین‌المللی LGBTI خواستار رفع این ممنوعیت هستند.
متن این نامه به نقل از سایت کائوس‌جی‌ال در ادامه آورده شده است:

“فرماندار محترم آنکارا
ما بهترینها را در موقعیت جدیدتان برای شما آرزومندیم. انتصاب شما به عنوان فرماندار در اکتبر ۲۰۱۸ یک فرصت برای پرداختن به نقض حقوق بشر است که در آنکارا بیش از یک سال است که اتفاق می‌افتد.
در ۱۹ نوامبر ۲۰۱۷، استان آنکارا تمامی فعالیت‌های مربوط به حقوق LGBTI را در محیط بسته یا فضای باز به مدت نامحدودی ممنوع کرد و تحت عنوان موقعیت اضطراری این تصمیم گرفته شد. این ممنوعیت نقض حقوق بشر، تبعیض و خشونت علیه شهروندان و پناهندگان همجنسگرا، دوجنسگرا، ترنس و بیناجنسی را افزایش داد. زمانی که آزادی بیان و داشتن انجمن برای شهروندان LGBTI ممنوع گشت، چالش‌هایی که با آن مواجه می‌شوند نیز نامرئی شد و جرائم علیه آنها به شکل گسترده‌ای غیرقابل تنبیه شدند.
انجمن‌هایی چون کائوس‌جی‌ال نخستین انجمن حقوق LGBTI و زندگی صورتی، نخستین سازمان حقوق ترنسجندرها که در ترکیه تاسیس شده‌اند، رویدادهایی با مضمون حقوق بشر را بدون ایجاد مشکل برای نظم و امنیت عمومی اجرا کرده‌اند. این رویدادها هیچ هدفی جز یادآوری این امر به به عموم مردم ترکیه و جهانیان نداشتند که مطابق با اصول بین‌المللی حقوق بشر و قانون اساسی ترکیه تمامی شهروندان ترکیه برابرند و حقوق بشر جهانی است.
دولت وضعیت اضطراری را در جولای ۲۰۱۸ برداشته است. بنابراین، ممنوعیت رویدادهای LGBTI دیگر توجیهی قانونی ندارد. هرچند، تحت تصمیم جدیدی که در سوم اکتبر ۲۰۱۸ گرفته شده، فرمانداری آنکارا دوباره تمامی رویدادهای مربوط با LGBTIرا تحت عنوان “حفاظت از نظم عمومی” و “حساسیت عمومی” ممنوع کرده است.
از این رو، ما از شما می‌خواهیم که این ممنوعیت تبعیض‌آمیز که برخلاف استانداردهای سازمان ملل، شورای حقوق بشر اروپا، دادگاه حقوق بشر اروپایی و قوانین ملی ترکیه است را بردارید.”

ارادتمند شما
Terry Reintke MEP
Daniele Viotti MEP
Malin Bjork MEP
Sirpa Pietikainen MEP
Tanja Fajon MEP
Soraya Post MEP
Ana Gomes MEP
Theresa Griffin MEP
David Martin MEP
Bart Staes MEP
Dimitrios Papadimoulis MEP
Julie Ward MEP
Kati Piri MEP
Monika Vana MEP
Jose Inacio Faria MEP
Brando Benifei MEP
Jean Lambert MEP
Izaskun Bilbao Barandica MEP
Ellen Verhoog MEP
Peter Niedermüller MEP
Anne-Marie Mineur MEP
Virginie Roziere MEP
Jude Kirton-Darling MEP
Josef Weidenholzer MEP
Josep-Maria Terricabras MEP
Clare Moody MEP
Martina Anderson MEP
Lynn Boylan MEP
Matt Carty MEP
Liadh Ni Riada MEP
Hilde Vautmans MEP
Rebecca Harms MEP
Jordi Solé MEP
Wajid Khan MEP
Ismail Ertug MEP
Knut Fleckenstein MEP
Miltiadis Kyrkos MEP
Ana Miranda MEP
Bodil Valero MEP
Marietje Schaake MEP
Javi López MEP

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)