در هفته‌ی جاری طرحی به مجلس ایالتی کالیفرنیا برده شد که در صورت تصویب، عمل جراحی بر روی کودکان بیناجنسی(Intersex) را منوط به نیاز پزشکی و یا رضایت کودک می‌کند. این طرح، تلاش جدیدی در راستای اعطای حق بر بدن اقلیت‌ها و هویت جنسیتیشان است.
سناتور اسکات وینر نماینده‌ی دموکرات سانفرانسیسکو معتقد است که فرض بنیادین قانونگذاری آن است که مردم خود درباره‌ی بدنشان تصمیمگیری کنند. وی همچنین ادامه داد: در کالیفرنیا ما قویا معتقدیم، مردم همان هستند که (خودشان) هستند و ما نباید به آنها بگوییم که قرار است که باشند.
انجمن پزشکان کالیفرنیا تا به امروز نظری رسمی پیرامون این لاحیه نداده است و تنها نگرانی خود را از مشخص نبودن تعریف سن قانونی برای رضایت دادن در این لایحه می‌داند.

سناتور اسکات وینر

بنا به گزارش‌ها کمتر از دو درصد جمعیت ایالات متحده برخی از مشخصات بیناجنسی‌ها را دارند. این ویژگی‌ها محدوده گسترده‌ای را در بر می‌گیرند. از کلیتوریس بزرگ تا قرار داشتن مجاری ادرار بر روی پینس(اندام جنسی مردانه) و یا واضح نبودن تعلق اندام جنسی به کدام جنس.
تخمین زده می‌شود که حدود ۲۰۰۰ کودک که تفاوت اندام جنسی آنها مشهود است، در خطر عمل‌های جراحی قرار دارند. این جراحی‌ها عواقب جسمانی و روانی خواهند داشت و این لاحیه خواهان محدود کردن عمل‌های جراحی بدون دلیل پزشکی است. مواردی همچون مسدود بودن مجاری ادرای کودک نوزاد. در غیر این صورت، برای هرگونه اعمال جراحی باید تا رشد کودک و توانایی وی برای تصمیم‌گیری صبر کنند.

اخبار مرتبط
http://6rang.org/8783

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com