ماف نیوز: یک کولبر در مناطق مرزی شهرستان سردشت بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی زخمی شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، چند روز پیش گروهی از کولبران در ارتفاعات مرزی قلعه‌رش سردشت در کمین نیروهای مرزبانی افتادند و در نتیجه‌ی شلیک این نیروها، یک کولبر به نام «سوران محمدی» ۲۳ ساله فرزند رسول از ناحیه‌ی پا زخمی شد.

تلگرام ماف نیوز
سوران محمدی در بیمارستانی در ارومیه بستری شده و‌ پس از رسیدگی پزشکی، وضعیت جسمی وی بهبود یافته است.

این کولبران راهی جاده‌ی مرزی کیله بودند و در حالی که هیچگونه کالای قاچاقی همراه نداشته‌اند، از فاصله‌ی نزدیک و بدون هشدار قبلی، به ظن حمل کالای قاچاق مورد شلیک قرار گرفته‌اند.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت‌بار است که مردم مناطق مرزی در نتیجه‌ی فقدان فرصتهای شغلی، به آن روی ‌می‌آورند و سالانه شمار زیادی از کولبران در اثر سقوط از کوه، مواجهه با مخاطرات طبیعی و یا در پی گشودن آتش از سوی نیروهای مرزبانی، کشته و یا زخمی می‌شوند.

پیشتر چهار نهاد مدافع حقوق بشر در گزارش مشترک خود اعلام کرده بودند که در سال ۲۰۱۸ دست‌کم ۴۸ کولبر به دلیل عملکرد نیروهای نظامی و عمدتا بر اثر تیراندازی کشته شده‌اند و ۱۰۴ کولبر نیز به همین شیوه زخمی شده‌اند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de
ارتباط با ادمین تلگرام:
https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com