AP Photo/Mike Grol

 

سه‌شنبه گذشته مجلس ایالتی نیویورک دو لایحه را به تصویب رساند. لایحه‌ی حفاظتی ترنسجندرها و ممنوعیت درمان‌های اصلاحی.

لایحه‌ی نخست، ترنسجندرها و همه‌ی کسانی که عدم تطابق جنسیت دارند را در برابر تبعیض براساس هویت و بیان جنسیتی محافظت می‌کند. بدین ترتیب هویت و بیان جنسیتی نیز به فهرست پیشین که سایر شهروندان را در برابر تبعیض نژادی و تبعیض جنسیتی و … افزوده شد.

لایحه‌ی دوم تمام روش‌هایی که متخصصان سلامت روان با انجام آن سعی در تغییر گرایش جنسی افراد زیر ۱۸ سال دارند را ممنوع کرد و تمامی این روش‌ها “سوء رفتار حرفه‌ای” نام نهاده شدند.

فرماندار این ایالت در بیانیه‌ای که به همین دلیل منتشر نموده است، اظهار داشت: «امروز با تصویب این لایحه‌ی مهم، نیویورک پیام روشنی می‌فرستد! هیچکس نباید برای آن کسی که است مورد شکنجه قرار بگیرد و ما تا پذیرش و برابری مطلق خواهیم ایستاد».

فرماندار اندرو کوآمو

به علاوه او در بیانیه‌ای مستقل درباره‌ی لایحه‌ی حفاظتی جدید نیز اظهار داشته است: «ما نخستین ایالتی بودیم که مقرراتی برای ممنوعیت آزار و تبعیض براساس هویت و بیان جنسیتی نوشتیم و این دولت فدرال به مبارزه علیه حملات نفرت‌انگیز به افراد ترنس ادامه خواهد داد. این مساله‌ای درباره‌ی برابری بنیادین است و امروز یک روز تاریخی برای کسانی از جامعه LGBTQ است که بدون خستگی برای تصویب این لایحه جنگیده‌اند».

این دو لایحه برای اجرایی شدن باید به امضای فرماندار این ایالت می‌رسیدند و آنگونه که به نظر می‌رسد تایید او پیشتر آمده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com