عکس تزئینی، Reuters

انجمن پزشکی اسرائیل اعضای خود را از ارائه درمان‌های اصلاحی منع کرد. در بیانیه این انجمن آمده است:« خطر ویژه‌ی درمان‌های تغییر گرایش جنسی برای مراجعین کودک و نوجوان است». این امر خصوصا در قشر مذهبی اسرائیل شایع است. این بیانیه همچنین تصریح می‌دارد که، هیچ جایی برای درمان‌های همجنسگرایی که بیماری یا اختلال بودن آن را مفروض می‌دارند، وجود ندارد.

«درمان‌هایی که برای تغییر گرایش جنسی افراد وجود دارند، غیرموثر بوده و می‌توانند سبب آسیب‌های روانی همچون اضطراب، افسردگی و میل به خودکشی شوند.»

امضاکنندگان این بیانیه شامل: انجمن روانپزشکان اسرائیل، جامعه متخصصین کودک و نوجوان، انجمن کودکان اسرائیل، انجمن بهبود سلامتی در جامعه LGBT اسرائیل، انجمن پزشکان خانواده اسرائیل و انجمن روانپزشکان کودک و نوجوان اسرائیل هستند.

مشکل دیگری که در درمان‌های اصلاحی وجود دارد این است که از سوی کسانی ارائه می‌شود که از نظر حرفه‌ای و قانونی صلاحیت انجام درمان ندارد و به علاوه کودکان و نوجوانان را در معرض آزار قرار می‌دهد.

نادوو شوارتز، فعال LGBT اهل اورشلیم(بیت المقدس) که خود تجربه‌ی چنین درمان‌هایی را در نوجوانی داشته است، می گوید: “درمانگر من که به هیچ وجه صلاحیت نداشت، به من می‌گفت که پدرم مرا همجنسگرا کرده است و پس از این درمان‌ها من دیگر جذب مردان نمی‌شوم.”

او ادامه می‌دهد: “من مردانی را میشناسم که به آنها گفته شده بود مخفیانه از زنان عکس بگیرند یا با عکس زنان خودارضایی کنند. برخی از آنها تنبیه بدنی شدند چرا که به مردان علاقه داشتند.”

رئیس انجمن روانپزشکان اسرائیل، دکتر زوی فیشل، می‌گوید: “من امیدوارم پزشکان درک کنند که  ارائه دادن چنین درمان‌هایی شکستن قوانین اخلاقی انجمن است.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com