سازمان حقوق بشر ایران، ۱۸ دی ماه ۱۳۹۷: بیش از ده زندانی که غالباً با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز دوشنبه ۱۷ دی ماه، بیش از ده زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

این زندانیان که غالباً با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند در صورتی که موفق به اخذ رضایت از شکات پرونده نشوند، طی روزهای آینده اعدام خواهند شد. به‌طور معمول روزهای چهارشنبه احکام اعدام در این زندان به اجرا در میاید.

هویت دو تن از این زندانیان محسن رضایی از بند ۱ و رضا فرمان جو از بند ۶ احراز شده است.

برخی منابع در گفتگو با سازمان حقوق بشر ایران تعداد این زندانیان را تا ۱۵ نفر عنوان کرده‌اند ولی تا لحظه تنظیم این خبر از تعداد دقیق و اسامی همه افراد اطلاع دقیقی در دست نیست.

گفتنی است، در سال گذشته بیشترین آمار اعدام در زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۲۴۰ اعدام از میان ۵۱۷ اعدام در سال ۲۰۱۷ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com