ماف نیوز: دو شهروند کامیارانی که اخیرا توسط شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدید نظر بە ریاست مصطفی طیاری هر کدام به یک سال حبس محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به زندان منتقل شدند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷، دو فعال کارگری از اهالی شهرستان کامیاران به نامهای «مهرداد صبوری» و «امید احمدی» هر کدام برای اجرای احکام یک سال حبس تعزیری‌شان خود را به اجرای احکام کامیاران معرفی کرده و به زندان منتقل شدند.

تلگرام ماف نیوز
این فعالین در تاریخ ۱۲ مهرماه ۹۵ توسط شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب سنندج بە ریاست قاضی سعیدی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به همراه چهار تن دیگر، مجموعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

بر اساس حکم دادگاه تجدیدنظر، «مهرداد صبوری» و «امید احمدی» هر کدام به یک سال حبس تعزیری، «آرام محمدی» و «شاهو صادقی» هر کدام به سه ماه حبس تعزیری و «دلنیا صبوری» و «روژین ابراهیمی» نیز هر یک به ۳ روز حبس تعزیری محکوم شدند.

این دادگاه به غیر از احکام صادره در دادگاه بدوی علیه دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی که از یک سال به ۳ روز کاهش داده، احکام صادره علیه ۴ نفر دیگر را عینا تائید کرده است.

شهروندان مورد اشاره پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۵ به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم روز جهانی کارگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۷ روز با قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.

«امید احمدی»

«مهرداد صبوری»

+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)