خورشید ستاروف،طراح شناخته تاجیک که با طراحی لاباس‌های زنانه با انصورهای برگرفته از هنرهای دستیی مردمی بومی تاجیک شهرت دارد، با طرح جدیدی روپوش‌های فصلی در شبکه‌های اجتماعی این کشور خبرساز شده است. لباس‌های این طراح تاجیک در بسیاری از نمایشگاه‌های مود بین‌المللی شرق و غرب به نمایش درامده و چایز متعددی را به دست آورده است. در اینجا چند نمونه از طرح‌های خورشید ستاروف را می‌توانید ببینید:

Хуршед Сатторов, тарроҳи шинохтаи тоҷик ки бо тарроҳии либосҳои занона бо унсурҳои баргирифта аз ҳунарҳои дастии мардуми бумии тоҷик шуҳрат дорад, бо тарҳи ҷадиди рӯпушҳои фаслӣ дар шабакаҳои иҷтимоъии ин кишвар хабарсоз шудааст.

Либосҳои ин тарроҳи тоҷик дар бисёре аз намоишгоҳҳои муди байналмиллалии Шарқ ва Ғарб ба намоиш даромада ва ҷавоизи мутаъадидеро ба даст овардааст. 

Дар инҷо чанд намуна аз тарҳои Хуршед Сатторовро метавонед бибинед:

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com