ضعف امنیتی اینستاگرام در وب‌سایتش باعث می‌شد که بصورت تصادفی رمزعبور کاربران اینستاگرام بصورت متن خوانا افشا شود.

ویژگی Download Your Data به کاربران اینستاگرام امکان دانلود یک کپی از داده هایی که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذارده‌اند می‌شود، شامل عکس، دیدگاه، پست و اطلاعات دیگر. 

برای جلوگیری از دسترسی کاربران غیرمجاز به داده‌های شخصی کاربران، این ویژگی از کاربران می‌خواهند که رمزعبور خودشان را تائید کنند. 

تیم داخلی اینستاگرام اخیرا ضعف امنیتی‌ای را کشف کرده‌اند که رمزعبور برخی کاربرانی که از ویژگی Download Your Data استفاده می‌کرده‌اند در URL می‌آمده است و همچنین در سرورهای فیسبوک ذخیره می‌شده است. 

این شرکت اعلام کرده‌ است که اطلاعات ذخیره شده در سرورهای فیسبوک پاک شده‌اند. علاوه بر این اینستاگرام این ضعف امنیتی را رفع کرده است. 

به کاربرانی که از این ویژگی استفاده کرده‌اند اکیدا توصیه می‌شود به سرعت رمزعبور‌های خود را تغییر دهند و تاریخچه مرورگر خود را پاک کنند. 

اگر تا کنون از سرویس photo-sharing ایمیلی مبنی بر تغییر رمزعبور دریافت نکرده‌اید، بدین معناست که اطلاعات شما در معرض خطر نیست. اما اگر نگران حریم شخصی و امنیت آنلاینتان هستید بهتر است رمزعبور حساب اینستاگرامتان را تغییر دهید. 

فراموش نکنید که حتما گزینه احراز هویت دو عامله را فعال کنید و رمزعبور قدرتمندی روی حساب‌‌هایتان قرار دهید. 

چندی پیش هم فیسبوک ضعف امنیتی ویژگی View As را رفع کرده بود که باعث می‌شد هکرها بتوانند توکن امنیتی بیش از ۳۰ میلیون کاربر فیسبوک را به سرقت برند. 

 

منبع: https://thehackernews.com/2018/11/instagram-password-hack.html

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)