یک مجله پیشگام لباس عروسی، مد افراد با جنسیت سیال را مرکز توجه آخرین نسخه منتشر شده اش قرار داده است. نسخه ماه نوامبر Love Inc. عکس پوشش عروسی افراد با جنسیت غیر دوگانه را برای اولین بار به روی جلد این مجله منتشر کرده است.

بریتنی درای، سردبیر این مجله گفت: “هدف از انتشار این نسخه، ارائه نگاهی نوآورانه و بی سابقه به پیشرفت لباس عروسی بوده است.”

این مجله بین المللی در سال ۲۰۱۵ به عنوان اولین مجله عروسی که جنسیت را از عکس روی جلد حذف میکند، خبرساز شد. نسخه منتشر شده در سال ۲۰۱۵، عکس دیلن استفنز، مدل دو جنسه را در لباس عروسی به روی جلد داشت.

عکس روی جلد جدیدترین نسخه این مجله در یک کلیسای متروک در فیلادلفیا عکاسی شده است. درای گفت که رویکرد این پروژه عکاسی، نمایش زیبایی سبک و مد افراد با جنسیت غیر دوگانه و نمایش فردگرایی مد افراد با جنسیت سیال بوده است.

او گفت: “مد برای بسیاری از ما، روشی برای اظهار آزادانه هویت و روایتمان است. این آزادی بیان باید در فضای عروسی هم محترم شمرده شود.”

این مجله که به طور مرتب گزینه های جایگزین برای لباس عروسی سنتی را منتشر می کند، نقش عمده ایی در راهبری صنعت مد، در برهم زدن هنجارهای اجتماعی و جنسیتی را ایفاء کرده است.

درای گفت: “در حالی که ما مطمئنا راه طولانی را برای تثبیت جایگاه دگرباشان جنسی در صنعت مد عروسی، طی کرده ایم، هنوز هم مد لباس عروسی، از شیوه های جنسیت زده تبعیت میکند. من امیدوارم که این حرکت، موجب رونق گرفتن گفتمان پیرامون ایجاد محتوای خارج از نرم های جنسیت زده و شمول پذیر در صنعتی که به طور سنتی بسیار جنسیت زده و در چهارچوب جنسیت های غیر تراجنسی تعریف شده است، شود.”

کریستا روسر، طراح مد و لباس، مجری پروژه عکاسی جدیدترین شماره این مجله بوده است. روسر از طراحان شناخته شده مد، برای طراحی های جنسیت خنثی موفق اش، شهرت دارد.

درای، موضوع اصلی این پروژه عکاسی را “دوجنسه های رویایی” انتخاب کرده است. در این پروژه، جیک لاباربرا و ونسا ویلگاس مدل های شناخته شده، با ظرافت خاصی از عهده ارائه همزمان مردانگی و زنانگی بر آمده اند.

نمونه های دیگری از طرح روی جلد این مجله را میتوانید در زیر مشاهده کنید:

 

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/wedding-magazine-features-non-binary-fashion-for-the-first-time-in-its-history/#gs.X=tm8CE

 

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)