طبق مطالعه ی اتاق بازرگانی دگرباشان جنسی فیلیپین، شرکتهای فیلیپینی  دارای پذیرشی صفر درصدی از دگرباشان جنسی هستند. 

تنها ۱۷ درصد از شرکت ها در این کشور، دارای سیاست هایی علیه تبعیض مبتنی بر جنسیت یا هویت جنسی و یا بیان جنسیتی را (SOGIE) هستند. اغلب این شرکت ها خارجی و یا در صنعت فرایند کسب و کار برون سپاری هستند.

شاخص شمول و چندگونگی دگرباشان جنسی سال ۲۰۱۸ فیلیپین، صد شرکت را مورد بررسی قرار داده است. این شرکت ها جمعآ، دارای ۲۶۷،۲۳۱ نفر کارمند هستند. بر اساس این شاخص، هیچ یک از ۵۶ شرکت فیلیپینی و سازمان های دولتی دارای سیاست های ضد تبعیض نیستند. این نظرسنجی همچنین نشان داد که شرکت های بدون سیاست های حمایت از همجنسگرایان قصد تغییر در روش های فعلی خود در طی پنج سال آینده را ندارند.

این تحقیق توسط شرکت Cogencia با حمایت کشور هلند انجام شده است.

فقدان قانون ضد تبعیض:
برایان تنوریو، رئیس اتاق بازرگانی دگرباشان جنسی فیلیپین، این نظرسنجی را زنگ خطر و تلاشی دوباره برای بیداری و درک لزوم لحاظ کردن حمایت های قانونی “ضد تبعیض” در این کشور دانست.

این در حالی است که لایحه شماره ۱۲۷۱ مجلس سنا تقریبا دو سال است که در این مجلس معطل بررسی است. در صورت تصویب این قانون، ممنوعیت دسترسی به خدمات عمومی، استخدام یا اخراج، ممانعت از دسترسی به آموزش و یا آزار و اذیت دگرباشان جنسی غیرقانونی میشود.

ایوان تان، نایب رئیس صنایع و بازرگانی این اتاق بازرگانی، همچنین به Gay Star News گفت: “در غیاب قانون ضد تبعیض برای حمایت دگرباشان جنسی، متخصصان دگرباش، بدون دسترسی به کمترین منابع از تبعیض، تعصب و مردسالاری بدون هیچ گونه مشکلی رنج میبرند.” 

او گفت: “هر روز، ما روایاتی از تبعیض در محل کار را از متخصصان دگرباش جنسی می شنویم.”

وی همچنین گفت: “داده های به دست آمده از این تحقیق تنها بزرگی و جدیت این مشکل آنهم درست در ابعاد مورد تصور ما را تایید میکند.”

قدم بعدی چیست؟
نتایج حاصله از بررسی شرکت های فیلیپینی باعث شده است که این اتاق پروژه بزرگی را برای برخورد با این مشکل در سال ۲۰۱۹ آغاز کند.

#ZEROto100PH قصد دارد تا ۱۰۰ شرکت رابه ایجاد تغییر در کسب و کارشان برای شمول دگرباشان جنسی، متعهد کند.

تان گفت که اتاق های بازرگانی، شرکت های محلی را به برگزاری دوره های آموزشی در مورد مسائل دگرباشان جنسی در محل کار تشویق میکنند. علاوه بر این، آنها می خواهند شرکت ها را ملزم به انتشار، بیانیه های فرصت های استخدامی برابر در رابطه با دگرباشان جنسی کنند.

تان گفت: “کسب و کارها باید درک کنند که فقدان سیاست و عملکردهای شمول پذیر، موجب از دست دادن فرصت استخدام متقاضیان کار دگرباش جنسی باتجربه توسط آنها میشود. ما می دانیم که تبعیض علیه دگرباشان جنسی، تاثیری منفی بر اقتصاد داشته و دولت و کسب و کار ها باید برای تضمین رشد اقتصادی کشور، برای حل این مشکل با یکدیگر همکاری کنند”.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/zero-philippine-companies-are-lgbti-inclusive-survey-finds/#gs.DX3WUBE

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)