ماف نیوز: یک کولبر در مرزهای ارومیە در اثر سرمازدگی جان خود را از دست داد. این ششمین کولبری است که طی پنج روز گذشته در مناطق مرزی کشته و یا زخمی می‌شود.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، شامگاه ۴ آبان ۱۳۹۷، یک کولبر به نام «مظفر حسینی» فرزند علی از اهالی روستای «گسیان» از توابع مرگور ارومیە در حین کولبری در اثر سرما جان خود را از دست داد.

تلگرام ماف نیوز
مظفر حسینی که به همراه گروهی دیگر از کولبران راهی مناطق مرزی بودند، در ارتفاعات مرزی دالامپر دچار سرمازدگی شده و جان خود را از دست داده است. او اولین بار بود که در جهت امرار معاش کولبری می‌کرد.

علاوه بر این مورد، طی پنج روز گذشته پنج کولبر دیگر هم در پی شلیک نیروهای مرزبانی در مناطق مرزی کشته و زخمی شده‌اند که دو کشته و سه زخمی را شامل می‌شود.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com