ماف نیوز: دو کولبر از اهالی شهرستان سردشت براثر شلیک مستقیم نیروهای مرزبانی زخمی شدند. همزمان شلیک این نیروها در منطقه‌ی مرزی قطور از توابع شهرستان خوی مرگ یک کولبر دیگر را در پی داشت.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، نیروهای هنگ مرزی در مسیر ارتباطی منتهی به مرز قندول سردشت بر روی جمعی از کولبران آتش گشودند که در نتیجه دو تن به نامهای «امین خضرپور» و «خالد محمدپوری» زخمی شدند.

تلگرام ماف نیوز
امین خضر پور از ناحیه‌ی پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و خالد محمدپوری از ناحیه‌ی کمر زخمی شده است که وضعیت عمومی آقای محمدپوری وخیم گزارش شده و جهت رسیدگی پزشکی به مراکز درمانی ارومیه منتقل شده است.

از سوی دیگر یک کولبر به نام «ادیب حسینی» پدر دو فرزند، در روستای «بلجوک» از توابع منطقه‌ی قطور شهرستان خوی در جمعی از کولبران مورد شلیک نیروهای مرزبانی قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

مأموران مرزبانی در هر دو مورد، بدون اخطار قبلی، این کولبران را به ظن حمل کالای قاچاق از فاصله‌ی نزدیک به رگبار بسته‌اند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de

ارتباط با ادمین تلگرام:

https://t.me/mafnews2

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com