این آخر هفته، تایپه، پایتخت تایوان، میزبان بزرگترین رویداد غرور و افتخار در آسیا خواهد بود. آخر هفته ایی که شامل مهمانی های مختلف و پانزدهمین رژه غرور در روز شنبه (۲۷ اکتبر) خواهد بود. 

سال گذشته، راهپیمایی ۱۲۰،۰۰۰ نفر در رژه غرور این کشور آنرا به بزرگترین رژه افتخار در آسیا تبدیل کرد. در سال جاری، سازمان دهندگان، هواداران دگرباشان جنسی را تشویق می کنند تا به رفراندوم آتی در مورد برابری در ازدواج کمک کنند. این همه پرسی در روز ۲۴ نوامبر برگزار خواهد شد. در این همه پرسی، شهروندان در مورد اینکه آیا کشور باید کد مدنی خود را برای تغییر تعریف ازدواج به اتحادی بین دو نفر (به جای یک مرد و یک زن) تغییر کند یا قوانین جداگانه ای را برای قانونی کردن اتحادیه های مدنی همجنسگرایان را به تصویب برساند، تصمیم خواهند گرفت.

حکم دادگاه قانون اساسی کشور در ماه مه مبنی بر غیر قانونی دانستن ممانعت از ازدواج همجنسگرایان، موجب شادی حامیان دگرباشان جنسی در رژه سال گذشته شد. این حکم راه را برای تبدیل شدن تایوان به اولین کشور آسیا که ازدواج همجنسگرایان را قانونی میکند، هموار کرد. اما، تا کنون، مجلس موفق به تصویب قوانین لازم برای اجرایی شدن حکم دادگاه نشده است.

آخر هفته ایی سرگرم کننده برای دگرباشان جنسی:
موضوع رژه شنبه “داستان خود را بگویید، به برابری در ازدواج رای دهید” است.

شرکت کنندگان با تجمع در مقابل دفتر ریاست جمهوری در بلوار کتاگالان در ساعت ۱۳.۳۰، رژه را = در ساعت ۱۴:۳۰ به وقت محلی آغاز خواهند کرد. در ای رژه، ۹ گروه از پیشگامان در سه مسیر جداگانه شرکت خواهند کرد. همه مسیر ها به دفتر ریاست جمهوری ختم میشوند.

در طول آخر هفته، تایپه میزبان برزگترین مهمانی های رنگین کمانی در آسیا خواهد بود. Formosa Pride، وعده مهمانی های بی نظیری را از پنجشنبه تا یکشنبه داده است. در این مهمانی ها، دی جی های جهانی و رقصدنگان، کلاب های افسانه ای دگرباشان جنسی تایوان را تسخیر خواهند کرد. مهمانی های آخر شب تا ساعت ۰۷:۳۰ صبح ادامه خواهد داشت، چیزی که پر و پا قرص ترین شرکت کنندگان این مهمانی ها را به زانو در خواهد آورد.

مبارزه تایوان برای برابری در ازدواج:
در ماه مه سال گذشته، دادگاه عالی تایوان مهلتی دو ساله برای دولت برای به تصویب رسانیدن قوانین لازم برای اجرایی شدن برابری در ازدواج مقرر کرد. اما قانونگذاران تایوان تا کنون بسیار کند عمل کرده اند.

گروه محافظه کار، اتحاد شادی نسل آینده، خواستار تصویب قانون جداگانه ایی برای حفاظت از ارزش های سنتی خانواده است. آنها نمیخواهند که تغریف ازدواج در قانون مدنی تایوان تغییر کند و برای تصمیم گیری در مورد این مساله در حال برگزاری رفراندوم هستند.

هفته گذشته، کمیسیون انتخابات تایوان با برگزاری یک همه پرسی در تاریخ ۲۴ نوامبر در مورد اینکه آیا کد مدنی کشور باید ازدواج همجنسگرایان را به رسمیت بشناسد یا نه، موافقت کرد.

مبارزان ازدواج برابر در این کشور، با محکوم کردن استفاده از قانون مشارکت مدنی به جای حق ازدواج قانونی، آنرا تبعیض آمیز خواندند. در عین حال، فعالان حقوق دگرباشان جنسی در تایوان از عدم تعهد رئیس جمهور تسای اینگ وئن به انجام اقدامان لازم برای اجرایی شدن حکم دادگاه قانون اساسی ناامید شده اند. تسای در مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۵، وعده داد تا برای بهبود وضعیت حقوق دگرباشان جنسی در تایوان تلاش کند.

جنیفر لو، هماهنگ کننده گروه اتحاد ازدواج در تایوان، به Gay Star News گفت: ” تردید دولت در انجام اقدامات لازم برای قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان، باعث تقسیم شدن جامعه دگرباشان جنسی شده است.”

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/taiwan-gears-up-for-largest-pride-in-asia/#gs.S0vQUMY

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com