نیوزیلند در حال برنامه ریزی برای از بین بردن محدودیت های تعداد جراحی تایید جنسیتی است که می تواند هر ساله انجام شود.

این کشور در حال حاضر، تعداد اعمال جراحی تأیید جنسیتی که به طور عمومی تأمین مالی می شود، را به سه برای تطبیق جنسیت از مرد به زن، و یک برای تطبیق جنسیت زن به مرد، در  هر دو سال، محدود میکند. به گزارش Newsroom در روز سه شنبه (۱۶ اکتبر)، دولت در ماه ژوئن، تصمیم به تغییر این سیاست گرفته است.

دولت تحت رهبری نخست وزیر جا سیندا آردرن، اولین رهبر نیوزیلند که در اوائل سال جاری در رژه غرور دگرباشان جنسی شرکت کرد، قصد دارد، محدودیت حداکثر تعداد جراحی های قابل انجام تحت بودجه عمومی را حذف کند.

براساس اطلاعاتی که در مقاله Newsroom ذکر شده است، در حال حاضر ۱۰۵ نفر در فهرست انتظار برای تایید جنسیت هستند، که ۷۹ تن از آنها زن تراجنسی و ۲۶ نفر از آنها مرد تراجنسی هستند. بر اساس تحقیقی که در ماه ژانویه منتشر شد، تعداد افرادی که در لیست انتظار قرار دارند، به دلیل رجوع کردن تعداد زیادی به پزشکان، برای مشاوره، احتمال افزایش روز افزون کسانی که در لیست انتظار قرار میگیرند را بالا میبرد.

جیمز شاو، جانشین موقت وزیر بهداشت، جولی که اکنون در مرخصی زایمان به سر میبرد، در بیانیه ایی منتشر شده در رسانه های اجتماعی گفته است: “خوشحالم که اقدامات لازم را برای لغو محدودیت تعداد جراحی های تطبیق جنسیت انجام دهم.  سیستم بهداشتی و درمانی ما هیچ گاه پاسخگوی تراجنسی های نیوزلندی نبوده است. و این باید تغییر کند.”

برآورد شده است که حدود ۱ درصد از ۴.۷ میلیون نفری که در نیوزیلند زندگی می کنند، تراجنسی هستند.. اما تا به امروز، تنها ۱۹ نفر ار آنها در طی ۱۴ سال گذشته توانسته اند از طریق سیستم مراقبت های بهداشت عمومی به جراحی های تطبیق جنسیت دسترسی پیدا کنند.

این کشور به طور مداوم با کمبود جراحانی که قادر به انجام عمل جراحی تطبیق جنسیت هستند، مواجه بوده است. این مساله موجب طولانی شدن لیست انتظار شده است. بر اساس زمانبندی فعلی، کسانی که در حال حاضر در لیست قرار دارند، باید بیش از یک دهه منتظر دریافت خدمات درمانی باشند.

دکتر پیتر واکر، یکی از جراحان متخصص تطبیق جنسیت مرد به زن در کشور، در سال ۲۰۱۴ بازنشسته شد. به گفته سازمان Gender Minorities Aotearoa، دکتر ریتا یانگ، پزشک جراح، اخیرا، با پذیرش هشت تراجنسی زن از لیست انتظار، شروع به تمرین در این فضا کرده است.

سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی همچنان قادر به ارائه جراحی های تطبیق جنسیت زن به مرد در کشور نیست، به طوریکه تراجنسی های مرد برای انجام جراحی های تطبیق جنسیت، مجبور به سفر به کشورهای دیگر میشوند.

جراحی تأیید جنسیت یکی از درمان های پزشکی است که توسط دولت از طریق “منابع مالی درمان های پر هزینه” تامین می شود. به بیان دیگر، هزینه این درمان های پرهزینه که تنها برای یکبار در تمام عمر لازم هستند، توسط سیستم بهداشت عمومی تأمین می شود.  بودجه اختصاص داده شده به این جراحی ها بر اساس ضرورت تغییر می کند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/10/17/new-zealand-gender-affirmation-surgery-limit/?utm_source=Facebook&utm_medium=Buffer&utm_campaign=PN

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com