هزاران نفر با امضاء یک نامه به دولت، خواستار ممنوعیت تبدیل درمانی در کانادا برای جوانان دگرباشان جنسی شدند. این نامه که تا کنون توسط ۴۶۹۲ نفر امضا شده است، از دولت خواسته است تا با توجه به آسیب هایی که تبدیل درمانی میتواند برای جوانان ایجاد کند، آن را غیرقانونی اعلام کند. این درخواست در حال حاضر دارای امضاهای کافی برای ارائه به دولت است. در همین حال تقاضای مشابهی در Change.org به حدود ۵۳۰۰۰ امضاء رسیده است.

استفاده از تبدیل درمانی به روی دگرباشان جنسی، به طور گسترده ایی توسط فعالان و متخصصان پزشک محکوم شده است. تبدیل درمانی، به مجموعه ایی از تلاش ها، برای تغییر گرایش جنسی شخص یا هویت جنسیتی از طریق اصلاح رفتار، دارو و مشاوره اطلاق میشود. این روش، بر اساس این ایده که دگرباشان جنسی مبتلا به بیماری روانی هستند، شکل گرفته است. اما، همجنسگرایی در سال ۱۹۸۷ از راهنمای تشخیصی و آماری (DSM) حذف شد.

در این درخواست، تحت حمایت نماینده مجلس استان ساکساتوان غربی، شری برنسون، “استفاده از ” تبدیل درمانی “یا” درمان های ترمیمی” را بسیار مضر توصیف کردخ و توسط انجمن روانشناسی کانادا، سازمان بهداشت جهانی، انجمن روانپزشکی آمریکا ، انجمن پزشکی آمریکا، و دیگران سازمانها، رد شده است.

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، مدتها است که طرفدار حقوق دگرباشان جنسی است. در ماه نوامبر گذشته، این سیاستمدار به طور رسمی برای “رفتار ناعادلانه” روا شده بر دگرباشان جنسی کانادایی، عذرخواهی کرد.

رد تبدیل درمانی در کشورهای دیگر:
با اقدام علیه تبدیل درمانی در کانادا، از عملکرد استرالیا و ایالت کالیفرنیای آمریکا، پیروی میشود. در ماه سپتامبر، مجلس سنای استرالیا لزوم جلوگیری از استفاده روز افزون از تبدیل درمانی را تصویب کرد. در این تصمیم گیری، ضد رد تبدیل درمانی، از دولت خواسته شد تا آنرا ممنوع کند.

کالیفرنیا از این هم بهتر عمل کرد. مجلس سنای ایالات متحده، تبدیل درمانی را “روشی تقلبی” نامید. این امر موجب شد امکان شکایت قانونی علیه کسانی که از این روش براس کسب درآمد استفاده میکنند، بوجود بیاید. در واقع، تبدیل درمانی به کل ممنوع شده است.

این لایحه در سنای ۲۵-۱۱ به تصویب رسید.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/canada-ban-conversion-therapy-petition/#gs.lFylbTU

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com