فیسبوک تبلیغات حاوی مطالب رنگین کمانی را برای “سیاسی” بودن مسدود کرده است.

این تبلیغات شامل همه چیز از یک باشگاه افسانه ای همجنسگرایان در لاس وگاس تا یک گروه اجتماعی اسپانیایی زبان برای مردان لاتین توسط  سیستم نظارت بر سایت این رسانه های اجتماعی به عنوان سیاسی طبقه بندی شده بودند. به گفته واشنگتن پست، این انسداد به رغم اینکه هیچیک از این تبلیغات حاوی هیچ نوع حمایت یا دیدگاه های سیاسی نیست، انجام شده است.

این موضوع زمانی اتفاق می افتد که فیسبوک در تلاش برای ممانعت از استفاده از این سایت به عنوان ابزارهای سیاسی، پس از آنکه عاملان روسی به استفاده از آگهی های تبلیغاتی برای تاثیرگذاری بر رای گیری در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، متهم شدند، است. این سایت از سیستم مانیتور خودکار و همچنین نظارت نیروی انسانی برای فیلتر کردن محتوا استفاده می کند.

سیاست جدید فیسبوک کسانی را که قصد استفاده از تبلیغات برای اهداف سیاسی در این سایت را دارند را ملزم به ثبت نام  در این شرکت میکند. برای ثبت نام در فیسبوک به عنوان تبلیغ کننده، کاربران، ملزم برملا کردن مقدار زیادی از اطلاعات شخصی هستند. این اطلاعات شامل یک تصویر گواهینامه رانندگی یا گذرنامه، آدرس محل سکونت و چهار رقم آخر کد ملی است.

با این حال، پایگاه داده عمومی فیسبوک، آگهی های مسدود شده بی ضرر را “سیاسی” تلقی کرده است. این مساله به این معنی است که انتشار دهندگان آنها باید برای انتشار این تبلیغات در فسبوک، در این شرکت ثبت نام کنند. بسیاری از ناشران به پست گفتند که از وجود این گزینه بی خبر بوده اند.

فیسبوک به این پست گفته است که اکثر این تبلیغات، به اشتباه حذف شده اند.

تاریخچه نه چندان خوب فیسبوک با دگرباشان جنسی:
با این حال، این شرکت اخیرا اقداماتی را انجام داده است که به نظر می رسد این اقدامات در راستای تمایل به جلوگیری از استفاده از سیاست استفاده سیاسی از سایت آنها نیست.

در ماه اوت سال ۲۰۱۸، دگرباشان جنسی جوان به طور خاص با تبلیغات به اصطلاح “تبدیل درمانی” هدف قرار گرفتند. هنگامی که کاربران بر روی “چرا من این آگهی را می بینم” کلیک کرده اند، گفتند که دلیل این هدفگیری، علاقه آنها به “مسائل جنسیتی” است.

هنگامی که اخبار در مورد این هدف گیری عمومی شد، این شرکت با حذف آگهی ها، گفت که این آگهی ها به دلیل یک اشتباه در الگوریتم هدفگیری این سایت ایجاد شده است. با این حال، مشخص نیست که چرا تبلیغات در مورد تبدیل درمانی همجنسگرایان، که در بسیاری از نقاط جهان غیر قانونی است، توسط فیسبوک به عنوان سیاسی طبقه بندی نشده است. فیسبوک همچنین پس از مسدود کردن یک گروه همجنسگراستیز به اسم “We are against Pinkdot in Singapore”، که متشکل از افرادی است با برگزاری رویداد سالانه غرور موسوم به Pink Dot در سنگاپور، مخالفند، به دلیل رعایت نکردن های استانداردها، آنرا دوباره فعال کرد. سخنگوی فیسبوک ادعا کرد که حذف کامل صفحه گروه اشتباه بوده و تنها برخی از پست های آن باید حذف میشده است.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/10/03/texas-high-school-lesbian-couple-homecoming/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com