استفاده از برچسب های تراجنسی ستیز با عبارت: “زنان آلت تناسلی مردانه ندارند” به کانادا سرایت کرده است. CBC ملی کانادا گزارش می دهد که برچسب هایی شبیه به آنچه در انگلستان استفاده می شود، اخیرا برای هدف قرار دادن تسهیلات بهداشتی خنثی جنسیتی در دانشگاه یادبود نیوفاندلند مورد استفاده قرار گرفته است.

این دانشگاه اخیرا علاوه بر تسهیلات بهداشتی مردان و زنان، تعدادی از دستشویی با جنسیت خنثی را نیز برای احساس راحتی افرادی که دارای تنوع جنسیتی هستند راه اندازی کرده است. این دستشویی های جنسیت خنثی اکنون هدف برچسب های “زنان دارای آلت تناسلی مردانه نیستند” و برچسب های دیگری که ادعا می کنند “تطبیق جنسیت شرایط را بدتر میکند” قرار گرفته است.

اندرو کنی، نماینده تراجنسی اتحادیه دانشجویان این دانشگاه گفت: “این برچسب ها موجب ناراحتی من شده اند. درنظر گرفتن شستشوی های جنسیت خنثی در دانشگاه، یک گام بزرگ برای ایجاد احساس امنیت برای دانشجویان تراجنسی در  محوطه دانشگاه محسوب میشود و هدف گرفته شدن این دستشویی ها توسط این برچسب ها دلهره آور و ترسناک است.  به عنوان یک تراجنسی میدانم که تراجنسی هراسی وجود دارد. من قبلا آن را دیده ام [اما] مواجهه با آن در دانشگاه،  جایی که قرار است احساس امنیت کنم، ناامید کننده است. “

در بیانیه اتحادیه دانشجویان این دانشگاه، گری کاچونوسکی رئیس این اتحادیه گفت: “به تازگی، ما متوجه شدیم که مطالبی که پیام های ترانسجنسی هراس در درب ها و دیوارهای اطراف محوطه دانشگاه سنت جان، از جمله در دستشویی های جنسیت خنثی چسبانده شده اند.  دانشگاه یادبود متعهد به ارائه محیطی امن و سرشار از احترام برای همه اعضای جامعه دانشگاهی است و این پیام ها با ارزش های ما مطابقت ندارد. ما ضمن محکوم کردن این حرکت، اعلام میکنیم که سخنان نفرت انگیزی که به سوی اعضای جامعه ما هدایت شده اند را تحمل نخواهیم کرد. کارکنان اجرایی و گشت زنی (CEP) و مدیریت اماکن دانشگاه، در حال حذف این مواد و بررسی منبع آنها هستند. در صورت آگاهی از منبع ایجاد و انتشار این برچسب ها، لطفا با CEP با شماره ۸۶۴-۸۵۶۱ تماس بگیرید.”

اخیرا گروه های فعال فمینیست تراجنسی ستیز در سراسر انگلستان تاکتیک استفاده از این برچسب ها را برای انتشار پیام های خود در اماکن های عمومی مورد استفاده قرار دادند. برچسب هایی که توسط گروه لیورپول رزیسترز مورد استفاده قرار میگیرند، شعار «زنان آلت تناسلی ندارند» را نمایش میدهند، در حالی که گروه دیگری از گروهای فشار تراجنسی ستیز به نام Transgender Trend مجموعه ای را با این پیام تهیه کرده است: «آیا اختلال جنسیتی به سرعت رو به رشد ناگهانی است؟» برچسب های مشابهی قبلا برای هدف قرار دادن Stonewall، خیریه مستقر در لندن که دارای چندین کارمند تراجنسی است، مورد استفاده قرار گرفته بودند.

به تازگی گروه Transgender Trend و پس از بازخورد منفی در برابر انتشار برچسب هایی که گروه برای استفاده کودکان و چسبانده شدن به روی دفتر مشق آنها تولید کرده بود، برای تولید و انتشار این مجموعه از برچسب ها عذرخواهی کرد. Transgender Trend گفت: “هرچند ما هرگز تصور نمی کردیم که برچسب های ما در مدارس استفاده شود، ما نگرانی های پیرامون اینکه این پرچسب ها می توانند موجب ایجاد اختلاف بین دانش آموزان شوند را درک میکنیم. این آخرین چیزی است که ما می خواهیم، بنابراین ما برچسب ها را از سایت مان حذف کردیم. متأسفیم، ما اشتباه کردیم. “

چندین مجموعه از برچسب های تراجنسی ستیز دیگر برای دانلود از منابع دیگر در دسترس هستند. تعداد زیادی از این برچسب ها توسط کاربران یک انجمن آنلاین به نام Mumsnet، که به بستری برای مبارزات تراجنسی ستیزانه شده است، به اشتراک گذاشته شده اند.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.pinknews.co.uk/2018/09/28/gender-neutral-toilets-targeted-with-anti-transgender-penis-stickers-canada/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)