در سال جاری، ۴۳۰ نفر دگرباش جنسی آشکارا برای سمت های دولتی در ایالات متحده نامزد شدند. ۲۴۴ نفر از آنها هنوز در انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر به رقابت خواهند پرداخت. ۲۵ نفر از آنها برای نمایندگی در کنگره و سمت فرماندار وارد این رقابت ها شده اند. تمامی این نامزدها دموکرات هستند.

صندوق پیروزی این آمار را در گزارش ۲۰۱۸ Rainbow Wave را در تایید افزایش تعداد دگرباشان جنسی که امسال در حال رقابت در مبارزات انتخاباتی هستند، منتشر کرد.

این سازمان در گزارش خود، نامزدان دگرباش جنسی نامزد برای نمایندگی در کنگره و نیز فرمانداری را محاسبه کرده است.

در کنگره چه اتفاقی می افتد؟
بیست و یک نامزدان دگرباش جنسی در انتخابات دموکراتیک که در اوایل امسال برگزار شد، پیروز شدند. این آمار رشدی ۲۴٪ ایی از سال ۲۰۱۶ و رشدی ۲۳۰٪ ای را از سال ۲۰۱۰ نشان میدهد.

این آمار برای برای زنان دگرباشی که خود را نامزد کرده اند از سال ۲۰۱۶ شاهد رشد فزاینده ایی بوده است.

سیزده تن از نامزدهای دگرباش جنسی که خود را زن میدانند، در انتخابات ماه نوامبر برای کسب کرسی در کنگره شرکت دارند. این تعداد از سال ۲۰۱۶ رشدی ۱۶۰٪  را نشان میدهد. این تعداد از تعداد مردان دگرباش جنسی که برای کسب کرسی در کنگره خود را نامزد کرده اند، بیشتر است. 

علاوه بر این، این اولین باری است که هیچ دگرباش جنسی جمهوری خواهی برای کسب کرسی های دولتی نامزد نشده است.

و فرمانداران؟
در سال جاری هفت تن برای سمت فرماندار نامزد و وارد رقابت های انتخاباتی شدند که نهایتآ چهار نفر از آنها موفق به کسب آراء اکثریت اصلی حزب شدند. این تعداد بیشتر از همیشه است.

پیش از سال ۲۰۱۸، تنها سه نفر از دگرباشان جنسی در برای پست فرماندار خود را نامزد کرده بودند و تنها یک نفر از نامزدها موفق به کسب اکثریت آراء حزب خود شد.

در سال جاری، دگرباشان جنسی با حضور: لوپ والدز از تگزاس (لزبین)، جارد پولیس از کلرادو (مرد همجنسگرا)، کیت براون از اورگان (دوجنسگرا)، و کریستین هالکویست از ورمانت (زن تراجنسی)، نمایندگی میشوند.

براون که در حال شرکت و مبارزه در انتخابات مجدد است، در صورت پیروزی در ماه نوامبر ،به اولین دگرباش جنسی از سال ۲۰۱۶ که به طور رسمی به عنوان فرماندار انتخاب شده است، تاریخ ساز خواهد شد.

 

در حال حاضر، با ۵۷۶ کرسی در دفاتر دولتی، دگرباشان جنسی آمریکایی تنها ۰.۱ درصد از مقامات منتخب را تشکیل می دهند. ۲۲،۸۱۰ دگرباش جنسی باید برای کسب نمایندگی برابر در دولت انتخاب شوند.

انتخابات میان دوره ای در روز ۶ نوامبر برگزار می شود.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/lgbti-women-running-congress-increase/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)