چند روز بعد از اینکه فیلمنامه نویس کارتون Sesame Street گفت که برت و ارنی، شخصیت های اصلی این سریال، زوج هستند، مدیران این شوی تلوزیونی گفته های او را رد کردند.

Sesame Street در بیانیه ای که در توییتر منتشر شده است، گفت: “همانطور که همیشه گفته ایم، برت و ارنی برای هم بهترین دوستان هستند.”

در این بیانیه آمده است: “در حالی که آنها به عنوان دارای جنسیت مردان بوده و دارای بسیاری از ویژگی های انسانی هستند، نهایتا آنها تنها عروسک بوده و گرایش جنسی ندارند.”

Sesame Street همچنین گفت که “همواره از مشاهده پذیری و پذیرش حمایت میکند و شخصیت های برت و ارنی برایآموزش کودکان در مورد اینکه افراد میتوانند با کسانی که با خودشان بسیار متفاوت هستند، ارتباط برقرار کنند، ایجاد شده اند.

در اوایل این هفته،مارک سالتزمن، فیلم نامه نویس برنده جایزه امی Sesame Street، اینکه هدف او از خلق دو شخصیت برت و ارنی، معرفی آنها به عنوان یک زوج بوده است، سخن گفت.

او در گفتگویی با Queerty، سالتزمن در مورد اینکه آیا این زوج همجنسگرا هستند، مورد پرسش قرار گرفت. او گفت که هیچ راه دیگری برای “تطبیق آنها” ندارد.

او در این پاسخ گفت: “من ستونی از روزنامه کرونیکل سان فرانسیسکو را به یاد می آورم که در مورد سوال یک کودک پیش دبستانی از مادرش در مورد اینکه آیا برت و ارنی عاشق هم هستند، نوشته بود. طرح این سوال از سوی یک کودک پیش دبستانی جالب بود.”

وی افزود: “سوال این کودک پیش دبستانی دست به دست شد و هر کسی که با آن مواجه شد، خندید. و من به هنگام خلق شخصیت برت و ارنی، بدون داشتن دستور کاری بزرگ در ذهنم، آنها را همجنسگرا در نظر گرفتم. هیچ راه دیگری برای خلق آنها با این هویت وجود نداشت. “

سالتزمن به Queerty گفت که مرموز بودن هویت این جفت را رابطه واقعی خود الهام گرفته است اما هرگز این مساله را با مدیرش در میان نگذاشته است. او گفت:”البته من به مدیرم نگفتم “آه، من این داستان را بر اساس تجارب واقعی ام از رابطه عاشقانه ام نوشتم”.”

ما لایق آیکون های همجنسگرا هستیم:
با این حال، طرفداران این مجموعه تلوزیونی این نکته که همه عروسک های این سریال بدون هویت جنسی نیستند را خاطر نشان کردند. این سریال کارتونی دارای تعداد زیادی از شخصیت های دگرجنسخواه از جمله کانت که در یکی از قسمت ها به دوستش پیشنهاد ازدواج میدهد، است.

فرانک اوز، عروسک گردانی که شخصیت خانم Piggy را در این سریال اجرا میکند، گفت: ” انسانیت ورای هویت جنسی همجنسگرا یا دگرجنسخواه است.”

در عین حال، روزنامه نگار جوردن کروچایولا حضور این دو شخصیت در این کارتون را فرصتی برای قدردانی از رابطه های غیرجنسی دانست.

او گفت: بیایید اینطور آغاز کنیم: عشق برت و ارنی حتی بدون داشتن رابطه جنسی معتبر است، زیرا رابطه جنسی اوج عشق بازی محسوب نمیشود. اگر برت و ارنی واقعی بودند، رابطه آنها بدون داشتن رابطه جنسی ناکافی میبود https://t.co/1zIVpt2P8Q

– جوردن Crucchiola (@ JorCru) 18 سپتامبر ۲۰۱۸

دیگرکاربران اینترنت تنها می خواستند که به تصور برت و ارنی به عنوان نمادهای همجنسگرا ادامه دهند.

نیویورکر برای نشان دادن تصمیم دیوان عالی ایالات متحده برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان، تصویری از برت و ارنی در حال تماشای تلویزیون را به روی جلدش منتشر کرد.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/bert-and-ernie-best-friends-without-sexual-orientation-says-sesame-street/#gs.bPEu1tU

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)