طبق اظهارات سازمان “اقدام علیه ایدز” (AFA) سنگاپور، بند 377A قانون همجنسگراستیز مجازات در سنگاپور، مردان متهم به رابطه جنسی با مردان (MSM) را در معرض ابتلا به اچ آی وی قرار میدهد.

این سازمان غیردولتی، ضمن ابراز حمایت از جنبش Ready4Repeal، خواستار پایان دادن به این قانون شد. بند 377A قانون مجازات سنگاپور، رابطه جنسی مردان را جرم می داند و مجرمین را با دو سال زندان مجازات میکند.

پروفسور روی چان، رئیس AFA گفت: “ما کاملا بر این باوریم که لغو بند 377A به طور قابل توجهی برنامه های کنترل ایدز و بیماری های مقاربتی در سنگاپور را، نه تنها برای مردان همجنسگرا، بلکه برای همه تقویت خواهد کرد.” 

بند 377A رابطه جنسی بین مردان را به شکل تبعیض آمیزی جرم انگاری میکند. به گفته چان، بسیاری از این مردان از انجام آزمایش HIV میترسند چرا که انجام این آزمایش ها میتواند موجب بر ملا شدن فعالیت جنسی غیرقانونی آنها شود.او بر این باور است که جامعه مردان همجنسگرا، اصلی ترین قربانیان اچ آی وی هستند.

علاوه بر این، مردان دگرجنسخواه نیز از ترس اینکه همجنسگرا فرض شوند، از انجام آزمایش HIV میترسند.

پروفسور چان گفت، بند 377A کمپین پیشگیری و تحقیق را با شکست مواجه کرده است. قانون و ننگ، مانع آموزش موثر در زمینه اچ آی وی و بیماری های مقاربتی در مدارس، اجراء و موفقیت کمپین های رسانه های جمعی و فعالیت سازمان های حمایت از مردان همجنسگرا و دگرباشان جنسی میشوند.

بحث پیرامون بند 377A:
بند 377A قانون مجازات سنگاپور بحث برانگیز شده است. در اوایل ماه جاری، دادگاه عالی هند، بند 377A موسوم به میراث دوران استعمار را لغو و همجنسگرایی را جرم زدایی کرد.

پس از این تصمیم تاریخی دادگاه عالی هند، بیش از 40،000 از هوادار حقوق دگرباشان جنسی، تقاضایی آنلاین برای لغو این قانون در سنگاپور را امضا کرده اند. در همین حال، در حدود 100،000 نفر، تقاضایی را برای حفظ قانون ناقض حقوق همجنسگرایان را به امضاء رساندند. 

نظرسنجی منتشر شده در هفته گذشته نشان داد که 55 درصد از شهروندان سنگاپور از بند 377A حمایت می کنند. هفته گذشته یک DJ سنگاپوری دادخواستی را علیه بند 377A به دادگاه عالی سنگاپور تسلیم کرد. در این دادخواست، او و وکلایش بر ضدیت این قانون با قانون اساسی تاکید کرده اند.

در روز سه شنبه، کلیسای کاتولیک در سنگاپور گفت: بند 377A نباید در شرایط کنونی لغو شود.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/repeal-section-377a-to-prevent-hiv-cases-says-action-for-aids-singapore/#gs.u1=qrZw

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)