درگ کینگ Drag King شخصی است که با ظاهر و رفتار مردانه به انجام نمایش‌های هنری درگ می‌پردازد.

درگ کوئین‌ Drag Queen شخصی است که با ظاهر و رفتار زنانه به انجام نمایش‌های هنری درگ می‌پردازد.

افراد درگ کوئین و درگ کینگ به‌طور لزوم ترنسجندر و/یا همجنس‌گرا نیستند یک فرد سیسجندر و/یا دگرجنسگرا هم می‌تواند نمایش درگ انجام دهند. درواقع برای اینکه شخصی نمایش درگ انجام دهد لازم نیست که حتماً یک گرایش جنسی یا هویت جنسیتی خاص داشته باشد. نمایش درگ یک هنر است که هر فرد علاقه‌مندی می‌تواند به آن بپردازد.

اشخاصی که با بدن زیست‌شناختی زنانه متولدشده‌اند هم می‌توانند درگ کوئین باشند و در زبان انگلیسی این افراد به نام‌های faux queen و bio queen هم شناخته می‌شوند و همان‌طور که اشخاصی که با بدن زیست‌شناختی مردانه متولدشده‌اند می‌توانند درگ کینک باشند و برخلاف تصور، لزوماً اگر بدن زیست‌شناختی شما زنانه باشد، مجبور نیستید حتماً در نمایش‌های مربوط به درگ، نقش درگ کینگ را داشته باشید.

نمایش‌های درگ بر پایه‌ی پوشش، رفتار و آرایش اغراق‌آمیز است و یکی از اهدافش این است که هنرمندان بتوانند کلیشه‌های جنسیتی و هنجارهای رایج در جامعه را به چالش بکشند. این نمایش‌ها بسیار متنوع هستند و شامل مواردی همچون آواز‌خوانی، رقصیدن، لب‌خوانی آهنگ‌، کمدی سرپایی، اجرای نمایش، شرکت در مراسم‌ها و جشن‌های گوناگون مانند مراسم‌های خیریه و نمایش برای کودکان می‌شوند.

هنر درگ برای همه‌ی افراد درگ کویین و درگ کینگ لزوماً یک شغل و منبع درآمد نیست و بسیاری هم تنها به‌عنوان یک سرگرمی و علاقه به نمایش درگ می‌پردازند.

#مرکز_مشاوره_رنگین_کمانی را در دیگر شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

پیامک در تلگرام  

کانال تلگرام

اینستاگرام

فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)