مدافعان حقوق دگرباشان جنسی پس از حکم دیوان عالی مبنی بر جرم زدایی همجنسگرایی در هند وعده دادند که به مبارزه با برابری ادامه میدهند.

روز پنج شنبه (۶ سپتامبر)، جمعیت ۷۸ میلیون نفری شبه جزیره هند و دیگر مردم جهان، لغو قانون ۱۵۰ ساله که رابطه جنسی  همجنسخواهانه را جرم میدانست، جشن گرفتند. دیوان عالی هند، بخش هایی از بند ۳۷۷ قانون مجازات را نقض قانون اساسی و نقض حقوق مربوط به حریم خصوصی دانست.

مبارزان از دهه ۱۹۹۰ در تلاش برای لغو قانون عصر استعمار بوده اند. بند ۳۷۷ قانون مجازات هند، رابطه همجنسخواهانه را با بیش از ۱۰ سال زندان مجازات میکرد.

با توجه به احکام قضات دیوان عالی، حکم روز پنج شنبه همچنین برابری دگرباشان جنسی را تضمین کرد.

اما، همه در هند از این حکم استقبال نکردند. و مهمتر از همه، مبارزان گفتند که حکم دادگاه، تنها آغاز  مبارزه برای برابری برای دگرباشان جنسی در هند است.

همه از این تصمیم برجسته خوشحال نیستند:
حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) از تصمیم دادگاه حمایت کرد. اما حداقل یکی از اعضای این حزب این حکم را مورد انتقاد قرار داد.

سوبرامانیان سوامی به CNN-News18 گفت: “این حکم می تواند به مسائل دیگری مانند افزایش تعداد موارد ابتلا به اچ آی وی منجر شود.”

بر اساس گزارش های رسیده حزب راست افراطی ملی هند، راشتریا سوایامسواک سانگ، در واکنش به حکم دادگاه، همجنسگرایی را همچنان غیر طبیعی دانست. به گفته First Post، این حزب گفت: “جامعه هندی چنین روابطی را قبول نمی کند و این موضوع نیاز به یک راه حل اجتماعی و روحی دارد.”

روزنامه انگلیسی زبان مسلمانان هند، Milli Gazette، نیز واکنش به این حکم واکنش منفی نشان داد و آنرا حرکتی “به سوی نابودی” خواند.

کار واقعی اکنون آغاز میشود:
پارمش شهانی از کلوب فرهنگی هند گودج به First Post گفت: “در حالیکه ما این پیروزی را جشن می گیریم، باید به این مساله که را طولانی را در هند برای پذیرش دگرباشان جنسی پیش رو داریم اذعان داشته باشیم. جامعه مدنی باید با هم متحد شوند تا حکم دیوان عالی کشور را به عمل تبدیل کنند. کار واقعی اکنون شروع می شود. “

سومیا، فعال تراجنسی و سیاستمدار BJP همچنین با چالش دانستن اجرای این جکم، در این مورد هشدار داد. سومیا به First Post گفت: “با این حکم تاریخی، احساس می کنم که می توانیم از این به عنوان اهرم فشار برای مجبور کرده دولت ها به عمل کردن آن، استفاده کنیم.”

مانوندرا سینگ گوهیل، شاهزاده آشکارا همجنسگرای هند، هشدار داد: “اگرچه از نظر قانونی ممکن است ما آزاد باشیم، اما هنوز از نظر اجتماعی آزاد نیستیم”. او گفت: “ما باید برای پذیرش جامعه تلاش کنیم.”

کمیسیون بین المللی حقوق بشر (ICJ) از پارلمان هند خواست که قوانین تبعیض آمیز دیگر را بررسی و لغو کند. این کمسیون گفت حتی چنین حکم برجسته ایی توسط دیوان عالی هند یه تنهایی نمی تواند تبعیض علیه مردم بر اساس جنسیت و یا هویت جنسی را به پایان برساند و صادقانه امیدوار است که حکم دادگاه اولین گام برای تضمین کامل حقوق بنیادی دگرباشان جنسی باشد.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:
https://www.gaystarnews.com/article/after-supreme-court-ruling-lgbti-indians-vow-to-continue-fight-for-equality/

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)