یکی از بالاترین دادگاه های تایوان به نفع ازدواج همجنسگرایان رای داده است. بر اساس این حکم، برابری در ازدواج باید طی دو سال آینده قانونی شود. اما مسیحیان محافظه کار سعی دارند آن را متوقف کنند.

در ماه مه سال ۲۰۱۷، شورای عالی قضات، ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان را خلاف قانون اساسی دانست و به قانونگذاران دو سال فرصت داد تا ازدواج همجنسگرایان را قانونی کند. این حکم، تایوان را تبدیل به اولین کشور در آسیا کرد که به ازدواج همجنسگرایان چراغ سبز نشان داد.

اما در حالی که قانونگذاران تصویب قوانین برابری در ازدواج را به تعویق می اندازند، کسانی که با برابری ازدواج مخالفند، برای برگزاری رفراندوم در مورد این مسئله امضاء جمع آوری کرده اند.

گروه همجنسگراستیز Happiness of the Next Generation Alliance برای برگزاری رفراندوم برای طرح سه سوال، به ۲۸۰،۰۰۰ امضاء نیاز داشت. این رفراندوم بدان معنی است که ۱ درصد از مردم، نظرسنجی ملی در مورد موضوعی که قبلا در مورد آن در دادگاه تصمیم گرفته است، را به بقیه تحمیل میکنند.

این سه سوال از این قرارند:

  • اخذ رأی ملی برای حذف آموزش های همجنسگرایانه از مدارس
  • تغییر تعریف کد مدنی ازدواج به عنوان پیمانی بین یک مرد و یک زن
  • نظر شهروندان در مورد قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان

دگرباشان جنسی در تایوان سال ها برای برابری در ازدواج و آموزش بهتر در مدارس به طور خستگی ناپذیر مبارزه کرده اند. آنها برای پیشی گرفتن در رفراندوم ماه نوامبر، نیاز به حمایت کامل دارند.

برای کمک چه کاری می توانید انجام دهید:
سال گذشنته، طرفداران برابری ازدواج استرالیا با برگزاری کارزار موفق به پیروزی در رای گیری ملی شدند. آنها اکنون کارزاری را برای جمع آوری کمک مالی فوری به کمپین تایوان راه اندازی کرده اند.

الکس گرینویچ گفت: “ما از تجربه مان در استرالیا می دانیم که چگونه اطلاعات غلط در طی این کمپین ها می تواند مضر باشد. در حال حاضر مخالفان برابری ازدواج در تایوان با استفاده از تاکتیک های مشابه، اما بسیار تیره تر – در کل صفحات اول  روزنامه های ملی در سراسر در حال حمله به دگرباشان جنسی هستند.

AME در حال تلاش برای جمع آوری AU $ 10،۰۰۰ برای ایجاد امکان استخدام کارکنان برجسته در کمپین تایوانی برای سه ماه آینده است.

گرینویچ گفت: “این سمت ها به آنها کمک می کند تا نگرش مثبت به برابری ازدواح در تایوان را افزایش دهند، پیام های تاثیرگذار برای تغییر را به اشتراک بگذارند و با اطلاعات نادرست مخالفان از طریق داستان های قدرتمند ویدئویی مبارزه کنند. مخالفان برابری می دانند که این نوع رای گیری های شهروندان برای پیروزی حامیان گران قیمت و دشوار است و به همین دلیل است که این استراتژی را در سراسر جهان برای تحت فشار قرار دادن تغییرات مورد استفاده قرار میدهند. آنها آن را به اینجا (به استرالیا) آوردند، و حالا آن را به تایوان وارد کرده اند. ما می دانیم که گیر افتادن در چنین شرایطی چه احساسی دارد. ما می دانیم که به آنها چه می گذرد. حمایت ما می تواند به مبارزان کمک کند تا امیدوار باشند که میتوانند پیروز شوند. “

برای کمک به مبارزات انتخاباتی، اینجا کلیک کنید.

ما همه جا هستیم؛ آزاد و برابر:

‌‎فیس بوک ما:
‌‌‌‌‏https://m.facebook.com/DharmaMartia
وب سایت ما:‏
‌‌‏http://dharmamartia.org
‌‎صفحه خبر وب سایت :
‏http://news.dharmamartia.org/
اینستاگرام ما:
‏dharma_martia
توییتر ما:
‏@DharmaMartia ‌‎
کانال تلگرام ما:
‌‌‏https://telegram.me/DharmaMartia
‌‎همکاران ما:
‌‌‏رسانه همیاری: ‌‌‏
‏http://media.hamyaari.ca
‌‌‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:
‏www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia
سایت پلنت ترنسجندر:
‏www.planettransgende

منبع:

Marriage equality is in serious trouble in Taiwan, here’s what you can do to help

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)