سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷: دست‌کم هشت زندانی که عمدتا با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند در زندان رجایی شهر کرج جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.

بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز جاری، یک‌شنبه ۱۱ شهریور ماه، دست‌کم هشت زندانی از بندهای مختلف زندان رجایی شهر به سلول انفرادی منتقل شدند تا در صورتی که شکات پرونده حاضر به دادن رضایت و یا مهلت نشوند، حکم اعدام در مورد ایشان اجرا شود. معمولا احکام اعدام صبح روزهای چهارشنبه در این زندان اجرا می‌شوند.

سه نفر از این زندانیان از بند ۱ و سه نفر از بند ۱۰ و مابقی از سایر بندها این زندان به سلول انفرادی منتقل شدند. این زندانیان عمدتا با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده‌اند.

گفتنی است، برخی منابع تایید نشده تعداد زندانیانی که جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند را تا یازده نفر تخمین زده‌اند.

از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون، بیشترین اعدام‌های ثبت شده در زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com