ماف نیوز: پنج تن از اعضای انجمن‌های مردمی محیط زیست مریوان در حین مهار آتش‌سوزی جنگل‌های مناطق مرزی مریوان، در پی هجوم حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران جان خود را از دست دادند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز شنبە ٣ شهریور ۱۳۹۷، گروهی از فعالین محیط زیست مریوان در حال در حال مهارکردن آتش‌سوزی مراتع و جنگلهای مرزی سلسی و پیله بودند که پنج نفر از آنها در پی حملات توپخانه‌ای سپاه پاسداران جانشان را از دست دادند.

تصویر سمت راست «شریف باجور» که سال گذشته از مریوان تا تهران جهت حمایت از زندانیان سیاسی با دوچرخه رکاب‌زنی نمود

تلگرام ماف نیوز
اسامی چندین تن در رسانه‌ها منتشر شده که تاکنون صحت فوت «شریف باجور» و «امید حسین‌زاده» مورد تایید بوده و هویت سایرین در دست بررسی می‌باشد. همچنین دو تن از کشته‌شدگان با یکدیگر نسبت برادری دارند که اخیرا به صورت قراردادی با منابع طبیعی همکاری می‌کردند.

فعالیتهای انجمنهای محیط زیستی برای مهار آتش‌سوزی پوشش گیاهی و جنگلها در مناطق مرزی، بارها ازسوی ارگانهای امنیتی با ممانعت روبرو شده و شریف باجور هم در این رابطه چندین بار مورد بازجویی و بازداشت قرار گرفته بود.

از اوایل تابستان تاکنون دست‌کم در ۱۵ مورد، جنگلها و مراتع زاگرس به صورت تعمدی از سوی افراد ناشناسی طمه‌ی حریق شده‌اند که فعالین محیط زیستی، آنها را اعضای سپاه پاسداران قلمداد می‌کنند.

سپاه پاسداران، پوشش گیاهی و جنگلهای مناطق مرزی را به بهانه‌ی محلی برای اختفای اعضای احزاب کُردی به آتش می‌کشند.
+++++++++++++++++++
جهت همکاری با بخش فارسی ماف نیوز و یا به اطلاع رساندن موارد نقض حقوق بشری، میتوانید به تلگرام و یا ایمیل زیر پیام ارسال کنید:
info@mafnews.de
ارتباط با ادمین تلگرام:
https://t.me/mafnews_admin

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)