به گزارش آسیای پلیوس، که یکی از شبکه‌های خبررسانی مهم در آسیای میانه است، خیرالله میرسعیداف، روزنامه‌نگار تاجیک ازاد شده است. این

خیرالله میرسعیداف- عمس از صفحه فیسبوکی آسیای پلیوس

هنوز از جریان دادگاه و پرونده این روزنامه‌نگار تاجیک گزارش مفصلی منتشر نشده است. این خبرنگار به خاطر سرکشی از رشوه‌دادن به یکی از مقامات محلی در تاجیکستان، سال گذشته بازداشت شده بود و با جرم کلاه‌برداری و استفاده خودسرانه از بودجه دولتی، به ۱۲ سال زندان حکم دادگاه دریافت کرده بود.

سه ساعت پیش، در نتیجه با فشارهای بین‌المللی و کارزارهای گسترده مردم در شبکه‌های اجتماعی، این حکم دادگاه شهر دوشنبه برداشته شده و آقای میرسعیداف را از محل محکمه آزاد کرده اند.

در صورت آزاد نکردن این روزنامه‌نگار تاجیک، قرار بود مقامات دولتی تاجیکستان و سازمان‌های مربوط به دولت با تحریم‌های سنگین و موردی کشورهای غربی رو به رو بشوند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com