ماجد سواری از فعالان مدنی عرب ساکن اهواز، روز گذشته از سوی مأموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماجد سواری

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ماجد سواری از اهالی کوی سیدخلف شهر اهواز صبح روز گذشته چهارشنبه ۲۴ مردادماه ۱۳۹۷ از سوی مأموران اداره اطلاعات اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
از دلایل بازداشت و محل نگهداری این فعال مدنی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست و خانواده وی در نگرانی بسر می‌برند.

ماجد سواری، ۲۶ ساله دانشجوی رشته مهندسی عمران پیش تر در اعتراضات به انتقال آب کارون و آلودگی محیط زیست شرکت کرده بود.

لازم به ذکر است که در ماههای اخیر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در استان خوزستان فشارهای خود را علیه فعالان عرب تشدید کرده، بطوری که بیش ازصدها نفر از فعالان عرب در اهواز و چند شهر دیگر از سوی این  نیروها بازداشت شده اند.

استان خوزستان مهمترین منابع نفت و گاز کشور را در اختیار دارد، این منطقه عرب نشین است و بسیاری از اهالی آن در فقر زندگی می‌کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com